Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum

tetra ht 100w alacağım zaten yakında ama 1-2 hafta boyunca idare eder beni demi? Damacana suyu koyuyordum ama bu akvaryum büyük olduğu için 4-5 damacana da pahalı olur? Musluk suyu mu koymalıyım nasıl yapayım?
100W Almana gerek yok 100w fazla gelir belki 75w alabilirsin ama ona da gerek yok 50w yeterli bir tane vantuzlu cam derece al suyun sıcaklığını kontrol et belirlenen sıcaklığını sağlıyorsa yeterlidir.

cam derecem var paludaryumumda da sürekli dereceyi kontrol ediyorum. ayrıca sunsun hj-311b iç filtre kullanıyordum bu akvaryumda yeterli gelir mi?

tetra ht 100w alacağım zaten yakında ama 1-2 hafta boyunca idare eder beni demi? Damacana suyu koyuyordum ama bu akvaryum büyük olduğu için 4-5 damacana da pahalı olur? Musluk suyu mu koymalıyım nasıl yapayım?
Musluk suyu kullanabilirsin ama su duzenleyici kullanman gerekir musluk suyunda. Sera aquatan alabilirsin. Birde su duzenleyici kullanacaksan suyun karışması lazım bunun icin bir ic filtre de alman lazim akvaryuma su duzenleyici almasan bile bir ic filtre kullan.

cam derecem var paludaryumumda da sürekli dereceyi kontrol ediyorum. ayrıca sunsun hj-311b iç filtre kullanıyordum bu akvaryumda yeterli gelir mi?
Bu iç filtre güçsüz kalir 9-15w arası guce sahip bir iç filtre al saatte 880lt olabilir. Akvaryumcudan filtre elyafi al filtrenin sungerini elyafla kapla.

@efeyilmazz birde yavruyu hemen yeni yuvaya alma yeni akvaryumun slikonu havalansin biraz 2 3 gun havalansin. Akvaryuma ilk suyu doldur 3 gun sonra 1 gun beklesin su sonra boşalt yeni su doldur slikon suya karışmasın.

Bir damacananın içerisine musluktan su doldurun ve damacananın ağzını da tül gibi bir şeyle kapatın. Damacananın içerisine hava girecek fakat toz girmeyecek şekilde.

Bu suyu 1 hafta beklettiğinizde içerisindeki klor uçacaktır, o zaman kullanabilirsiniz. İlk kurulumda direkt musluk suyunu akvaryuma vererek 4-5 gün klorun uçmasını bekleyebilirsiniz.

Daha sağlıklısıysa damacananın içerisine birde klor giderici su düzenleyici kullanmak.

Bu ürünü kullanabilirsiniz ya da Reeflowers markasının turtle notox isimli bir ürünü var ben bundan kullanmıştım.

Büyük şehirlerde oturuyorsanız ve musluktan akan su güvenilmiyorsa bu ürünlerden kullanmanızı öneririm.

İç filtre sirkülasyonu ile ısıtıcı akvaryumun her köşesini ısıtır. Ama tabandan 7-8 cm yukarıdan yatay olarak konumlandıracaksın.

Güzel duruyor umarım mutlu olur akvaryumunda, ben camcılara sorduğumda çok uçuk fiyatlar vermişlerdi küçücük akvaryumlar için fiyatı baya uygun olmuş

Bir damacananın içerisine musluktan su doldurun ve damacananın ağzını da tül gibi bir şeyle kapatın. Damacananın içerisine hava girecek fakat toz girmeyecek şekilde.

Bu suyu 1 hafta beklettiğinizde içerisindeki klor uçacaktır, o zaman kullanabilirsiniz. İlk kurulumda direkt musluk suyunu akvaryuma vererek 4-5 gün klorun uçmasını bekleyebilirsiniz.

Daha sağlıklısıysa damacananın içerisine birde klor giderici su düzenleyici kullanmak.

Bu ürünü kullanabilirsiniz ya da Reeflowers markasının turtle notox isimli bir ürünü var ben bundan kullanmıştım.

Büyük şehirlerde oturuyorsanız ve musluktan akan su güvenilmiyorsa bu ürünlerden kullanmanızı öneririm.
Musluk suyundan vazgeçtim damacana ile dolduracağım, suyun tamamını ne kadar sürede bir yenileyeyim sizce? Haftada bir kısmi değişim yapmayı düşünüyorum.

Yapay çimi de yapıştırdık herşeyi tamamlandıktan sonra yarın son halini paylaşacağım.

Musluk suyu dediğim gibi kullanılırsa zararlı değil. Siz dış filtre kullanmadığınızdan hiçbir problemi olmayacaktır. Dış filtrelerde musluk suyu bakteri kültürünü yok ediyor.

Haftada bir suyun 3'te 1'ini dip çekimi ile beraber değiştirebilirsiniz. Suda herhangi bir problem olmadıkça (amonyak patlaması, zararlı madde girişi vs.) tamamını değiştirmenize gerek yok. Eğer su belli bir zamandan sonra sararmaya başladıysa 3'te 2'sini değiştirebilirsiniz.

Musluk suyu dediğim gibi kullanılırsa zararlı değil. Siz dış filtre kullanmadığınızdan hiçbir problemi olmayacaktır. Dış filtrelerde musluk suyu bakteri kültürünü yok ediyor.

Haftada bir suyun 3'te 1'ini dip çekimi ile beraber değiştirebilirsiniz. Suda herhangi bir problem olmadıkça (amonyak patlaması, zararlı madde girişi vs.) tamamını değiştirmenize gerek yok. Eğer su belli bir zamandan sonra sararmaya başladıysa 3'te 2'sini değiştirebilirsiniz.
peki sunsun hj-311b iç filtre şimdilik yeterli olur mu hayvan daha küçük zaten, birde tetra ht 50w yetermi bu akvaruma yaklaşık 50-60 litre su alacak.

Diğer konuda da belirtmiştim 2w 300L/h debiye sahip güçsüz bir iç filtre. Yüksek ihtimalle yetmeyecektir fakat deneyebilirsiniz.

Eğer sudaki partikülleri toplayamıyorsa 700L/h 800L/h bir iç filtre alabilirsiniz. Bu iç filtrenin içerisine elyaf koyarak suyun sararmasını geciktirebilirsiniz.

50w sizde mi var yoksa alacak mısınız?

Eğer sizde varsa deneyebilirsiniz. Yoksa zaten ben fiyatlarına baktım ve tetra ht 50w , 100w ve 300w olanların fiyatları ilginç bir şekilde aynı. 100w olanı alabilirsiniz.

Diğer konuda da belirtmiştim 2w 300L/h debiye sahip güçsüz bir iç filtre. Yüksek ihtimalle yetmeyecektir fakat deneyebilirsiniz.

Eğer sudaki partikülleri toplayamıyorsa 700L/h 800L/h bir iç filtre alabilirsiniz. Bu iç filtrenin içerisine elyaf koyarak suyun sararmasını geciktirebilirsiniz.

50w sizde mi var yoksa alacak mısınız?

Eğer sizde varsa deneyebilirsiniz. Yoksa zaten ben fiyatlarına baktım ve tetra ht 50w , 100w ve 300w olanların fiyatları ilginç bir şekilde aynı. 100w olanı alabilirsiniz.
50w hali hazırda var. iç filtreyi değiştireceğim zaten ama bu 1-2 hafta boyunca idare eder mi yani filtre?

Eder tabii ki. Kaplumbağanız ufak, su değişimleriyle beraber 1-2 haftadan daha fazla idare eder.

50w varsa kullanın. Bir derece ile suyun sıcaklığını ölçün. Isıtıcıyı 28'e getirince ısıtıcı suyu 26 yapabilir. Dereceden bu durumu kontrol etmelisiniz.

Isıtıcı tam batabilen bir model olduğundan ısıtıcıyı yatırın ve akvaryumun ortasına konumlandırın. Bu sayede her tarafa eşit bir şekilde ısı dağılır.

Eder tabii ki. Kaplumbağanız ufak, su değişimleriyle beraber 1-2 haftadan daha fazla idare eder.

50w varsa kullanın. Bir derece ile suyun sıcaklığını ölçün. Isıtıcıyı 28'e getirince ısıtıcı suyu 26 yapabilir. Dereceden bu durumu kontrol etmelisiniz.

Isıtıcı tam batabilen bir model olduğundan ısıtıcıyı yatırın ve akvaryumun ortasına konumlandırın. Bu sayede her tarafa eşit bir şekilde ısı dağılır.
dik şekilde koymayayımmı ısıtıcıyı? yani suyu koyduktan sonra 3-4 gün beklesem kirlenir mi hemen?

bu filtre yeterli olur mu akvaryum için?

Ekli dosyalar

• 1685548381550.png
    1685548381550.png
    163.5 KB · Görüntüleme: 11
Bunun filtre malzemelerini tuttuğu kısımda çok fazla açıklık var, fişini söker sökmez topladığı kirleri suya bırakabilir.

Sobo WP-1108F alabilirsiniz bir sitede 130tl ye gördüm. 700L/h olduğu için hem suyu iyi temizler hem de hayvanı savurmaz.

Bu iç filtrede askı aparatını kullanmayacaksınız düz boru şeklinde ve üstünde monteli bir şekilde hava hortumu bulunan bir aparat var onu takacaksınız.

Ya da sobo 1301f alabilirsiniz forumda birkaç arkadaş kullanmıştı.

dik şekilde koymayayımmı ısıtıcıyı?

Yatay bir şekilde akvaryumun ortasına koyarsanız daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Bu ısıtıcı tam batabilen ve yan yatabilen bir model.

Su uzun bir süre kirlenmeyecektir.

İç filtrede 600-650 lt/h debi yeterli olur. Hava kabarcığı veren ve varsa şelale boru aparatı olan iyi olur.

Hailea RP-600 uygun olur gibi. Çift hazneli bir tarafa elyaf bir tarafa zeolite koyarsan idrarı da filtreler. Boyu 26 cm su derinliği uygunsa alınabilir.

Geri