Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuğunda beyaz lekeler var

frcnlfc

Yeni Üye
Kaplumbağamın üzerinden küçük beyaz lekeler mevcut aca bunlar neden kaynaklı oluşmaktadır. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20230531_170444.jpg
    20230531_170444.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
20230531_195635.jpg
Akvaryum alana kadar böyle bir alan yaptım. Rahat hareket edebiliyor şu an günlük 1 saat güneşlenmeye çıkarıyorum.

Oradaki taşları çıkarın suya salınım yapar buda kaplumbağa için zararlı.

Çıkardım onları. Kabuktaki sorunla ilgili bir bilginiz var mı acaba. Doğal sabunla yıkayıp. Tuzlu suyla ovaladım ve şu anda da temizleme jeli sürdüm.

O tür jeller hayvanın kabuğuna faydası yerine zararı var. kabuğun nefes almasını engelliyor. onu direk çöpe atın. musluk suyu kullanıyorsanız beyaz lekeler ondan kaynaklı olabilir.

Evet musluk suyu kullanıyorum. Kabuk bakımı için önerileriniz var mı ?

Musluk suyunu direk kullanmayın. mümkünse boş bir damacanaya musluk suyunu doldurup 2-3 gün kapağını açıp (içine toz girmeyecek şekilde) bekletin ki kloru uçsun.

Kabuk bakımı için hayvanı güneşe çıkartmak yerine ısıtıcı lamba kullanıyoruz. ama ısıtıcı lambanın o kaba uyacağını zannetmiyorum. en kısa sürede akvaryum almalısınız. fikir edinmek istiyorsanız size kendi akvaryumumun ölçülerini vs. verebilirim.

Akvaryum kurmayı düşünüyorum zaten epeydir fakat ürünler ithal olduğu için biraz maliyetli ama en kısa zamanda bir akvaryum tasarlayacağım. Yardımınız için çok teşekkürler.

70x30x45 boyutunda. 6mm cam kullanıldı. kuru alanın ölçüleri: 15x28,8 , 15x20 rampa.

Ekli dosyalar

• 1685553740854.png
    1685553740854.png
    462.3 KB · Görüntüleme: 11
Geri