Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuğu tamamen kuruyunca ufak bir kısmı ıslak kalıyor

yosuntosun

Bordo Bereli
Kaplumbaga lamba altında kuruyunca kabugunun orta kısmında yağ gibi bır ıslaklık kalıyor. Peçete ile silince geçiyor kıvamı biraz devit3 gibi. 1 ay önce 1 damla devit3 sürmüştüm o yüzden olabilir mi? Plaka altından devit3 çıkıyordur belki.

Plaka deviti emer ama bir ay geçmiş bu kadar zaman sonra kusacağını sanmıyorum emilen çoktan emilmiştir.

Yüzeyde ise alg olabilir. Zamanla şeffaftan kahverengiye doğru yoğunlaştıkça rengi döner. Bu yağımsıdır. Cam ve ekipmanlar, kuru alanın suya değen rampa yan ve altlarında da görülür. Yüzeyi kaplar. Ağırlıklı yem artık ve salınımları sebebiyle oluşur.

Plaka deviti emer ama bir ay geçmiş bu kadar zaman sonra kusacağını sanmıyorum emilen çoktan emilmiştir.

Yüzeyde ise alg olabilir. Zamanla şeffaftan kahverengiye doğru yoğunlaştıkça rengi döner. Bu yağımsıdır. Cam ve ekipmanlar, kuru alanın suya değen rampa yan ve altlarında da görülür. Yüzeyi kaplar. Ağırlıklı yem artık ve salınımları sebebiyle oluşur.
Hocam bu alg dediğiniz su yosunu mu? Eğer öyleyse yosun oldugunu düşünmüyorum. Kaplumbağaların kabuğunda yağ oluyormuş sanırım bu öyle birşey olabilir mi?

Alg yosun demek benim dediğim diatom alg denen kahverengimsi oluşum. Alge yosun dediğimiz için diatom alge kısaca alg diyorum.

Kaplumbağalar suda fazla kaldıklarında bu kabuk yüzeylerini kaplar.

Akvaryum yoğun ışık ve güneş ışığı aldığı bölgelerde daha da yoğunlaşır.

Geri