Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sorularım Var

AlperDeniz

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar,

İlk sorum , kuru alan lambası hangi saatler arasında açık kalmalıdır?

İkinci sorum , az once akvaryumda birsey farkettim. Küçük baloncuklar suyun üzerinde yüzüyordu. Filtreden mi acaba? Mikroptan olabilir mi ?

Üçüncü sorum ise , İzmir'de SERA marka yem satan bir yer bilen var mı?

Cvp: Sorularım var.

1-Geldikleri yere göre ortalama 12 saat açık 12 saat kapalı kalmalı. Ben sabah kalktığımda açıp, akşam yatarken kapatıyorum şahsen. Yine ortalama 10-13 saat arası açık kalmış oluyor.
2-Bazen filtreden baloncuklar çıkabiliyor. Veya kaplumbağanız suyun altında nefesini verdiğinde de çıkmış olabilir. Ama mikroptan olmayacağı kesin :)
3-Umarım biri yardımcı olabilir İznik de değilim ne yazık ki...

RE: Sorularım var.

Tesekkur ederim :)
Ben de korktum baloncukları görünce.

Eğer baloncuklar köpüklenme şeklinde ve genelde camın kenarları veya bir objenin etrafında toplanıyorsa suyunuzun değerlerinin kötüleştiğine işaret ediyor olabilir. Dipte kalan artık parçalar sebep oluyor olabilir. Haftalık dip çekimi ve su değişimi yaparsanız düzelecektir.

Benimkisinde baloncuklar cisimlerin etrafında toplanmıştı.Sonradan geçti.

Lamba sabah kalkarken aç akşam yatarken kapa baloncuklar suya attışn kimyasallar dır muhtamelen yada filtreden önemli bişey değil yani 3 soru iznit dediğin izmitse bilmiyorum ama sen internetten sipariş ver daha iyi olur. :)

RE: Sorularım var.

Çok pardon arkadaşlar. İzmir olucak orası. İnternetten alisveris yapamam.

Geri