Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tarihi geçmiş yem ve yeni yem

Koruma takacaksan 200 watt al. Baktın iyi gelmiyor 100 watt alırsın. Nasıl olsa 200 watt olanı ilerde kullanacaksın. En azından işini görürse boşuna 100 watt almamış olursun. Sonuçta öyle de böyle de 200 watt olanı alacaksın.
Evet aquelin 100 watt plastik ısıtıcısını aldım 700 TL'ye geldim akvaruma taktım 28 e ayarladım biraz çalıştı şuan yeşil yanıyor sanırım bu sıcaklık 28 olduğunu gösteriyor çünkü bunda hem termometre hem ısıtıcı ikisi bir aradaymış ama şöyle bir şey var yeterli sirkülasyon var suda 2 termometrem de farklı şeyler gösteriyor acaba termometrelerimin ikiside bozuk olabilir mi belki tüm aldığım ısıtıcılar sağlamdı? @cem

Ekli dosyalar

• 1696180977576279319755947202665.jpg
    1696180977576279319755947202665.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 10
Evet aquelin 100 watt plastik ısıtıcısını aldım 700 TL'ye geldim akvaruma taktım 28 e ayarladım biraz çalıştı şuan yeşil yanıyor sanırım bu sıcaklık 28 olduğunu gösteriyor çünkü bunda hem termometre hem ısıtıcı ikisi bir aradaymış ama şöyle bir şey var yeterli sirkülasyon var suda 2 termometrem de farklı şeyler gösteriyor acaba termometrelerimin ikiside bozuk olabilir mi belki tüm aldığım ısıtıcılar sağlamdı? @cem
Güncelleme su ısısını ısıtıcı hala 28 gösteriyor sabit bir şekilde 2 termometrem de sabit 27 gösteriyor sanırım termometrelerim bozuk :/

termometre olarak en iyi termometre sera precision. ondan alabilirsin kaplumbağaların tek kıramadığı termometre bu.

termometre olarak en iyi termometre sera precision. ondan alabilirsin kaplumbağaların tek kıramadığı termometre bu.
Kırma değilde şey düşünüyorum dijital olanlardan kullanmayı düşünüyorum seranın termometre çok iyi araştırdım fakat gerçekten durumum o kadar iyi değil kaplumbağayı aldığımdan beridir tüm harçlığım bu sıpaya gitti durumum iyi olsa keşke en güzel şekilde baksam ama bende gayet mutludur:)

can senin tetrada yaşadığın problem neydi? benim tetrada problem çıkarmaya başladı. 26 ya ayarlıyorum yine 29 yapıyor.

can senin tetrada yaşadığın problem neydi? benim tetrada da problem çıkarmaya başladı. 26 ya ayarlıyorum yine 29 yapıyor.
Dostum bende anlamadım ki tetrayı çok isteyerek almıştım 3 sefer hemde ilk sorun termostattı hadi o 2. El olarak aldım olabilir dedim ikinci aldığımda 2. Eldi fakat sıfırdan farksızdı oda sürekli ısırıyordu termostat sorunu vardı yine hatta o şuan evde duruyor aldığım abi bozuksa gönderme ben paranı atıyorum dedi ister at ister öyle kullan dedi bende kaldırdım kışın su değişimi için kullanıcam son olarak aldığım geldi kurdum ayarladım 28 e o da bi garipti bi tam yapıyordu bi yapmıyordu su 26 ya düşüyordu en son gıcık aldım benim düşüncem şöyle yılların alman markasına diyecek bir şey yok tabiki ama sanırım bu son zamanlarda üretilenlerde bir sorun var kronik olarak ya da şans işi biraz şuan bugün aquel hater diye bi ısıtıcı aldım Polonya malı tetra proline vardı eskiden onun aynısı nerdeyse ama bu dijital şuan memnunum hoş yer kaplamıyo çekiç darbesine bile dayanıklı ytde videoları var hem akvaryum suyunun ısısını da gösteriyo benim çok hoşuma gitti biraz över gibi oldum ama olsun

can senin tetrada yaşadığın problem neydi? benim tetrada problem çıkarmaya başladı. 26 ya ayarlıyorum yine 29 yapıyor.
Evde kalorifer yakmaya başladıysanız kalorifere yakınsa olabilir onun dışında kalibrasyon hatası olabilir tam emin değilim belkide termometre bozulmuş olabilir akvaryumun resmi varsa atar mısın senin akvaryumu çok merak ediyorum uzun zamandır:)

kalibrasyon hatası olabilir diye düşünüyorum. termometre sera precision onda hata olduğunu sanmıyorum. ama paludaryumumda daha önce kullanırken sabit 28 derece oluyordu. şimdi niye olmuyor anlamadım.
akvaryumun resmi varsa atar mısın senin akvaryumu çok merak ediyorum uzun zamandır:)
atıcam ama vakit bulamıyorum bir türlü. akvaryuma fon kağıdı bulmaya çalışıyorum. onu da yapıştırdıktan sonra atıcam.

kalibrasyon hatası olabilir diye düşünüyorum. termometre sera precision onda hata olduğunu sanmıyorum. ama paludaryumumda daha önce kullanırken sabit 28 derece oluyordu. şimdi niye olmuyor anlamadım.

atıcam ama vakit bulamıyorum bir türlü. akvaryuma fon kağıdı bulmaya çalışıyorum. onu da yapıştırdıktan sonra atıcam.
Akvaryum kaç litre ve ısıtıcı kaç watt suda sirkülasyon iyiyse tek şey kalıyo oda ısıtıcı da sorun olduğu ben tetradan hiç memnun kalmadım garantisi falan varsa bi sor istersen

Akvaryum kaç litre ve ısıtıcı kaç watt suda sirkülasyon iyiyse tek şey kalıyo oda ısıtıcı da sorun olduğu ben tetradan hiç memnun kalmadım garantisi falan varsa bi sor istersen
Akvaryum 60 litre civarı ısıtıcı 50 watt. Sirkülasyon iyi zaten termometreyi ısıtıcıdan en uzak köşeye koyuyorum. Belki termometreye bakış açımdan kaynaklanıyordur boyum uzun olduğu için termometreye yukarıdan bakıyorum. Yarın termometreyi daha aşşağı indirip birde öyle bakayım.

Ya da
Akvaryum 60 litre civarı ısıtıcı 50 watt. Sirkülasyon iyi zaten termometreyi ısıtıcıdan en uzak köşeye koyuyorum. Belki termometreye bakış açımdan kaynaklanıyordur boyum uzun olduğu için termometreye yukarıdan bakıyorum. Yarın termometreyi daha aşşağı indirip birde öyle bakayım.
Eğer termometre uzaksa karşı köşedeyse görmen zor olur ben bile dibine girince zor görüyorum birde şöyle bir şey düşündüm ömürlük Akvaryum neye göre hesaplanıyor mesela 100 litrelik su yetmez mi çünkü bu ısıtıcıya o kadar para verdim 100 watt ilerde 100 litre üstü akvaryumda kullanamayacağımı bilmek beni üzüyor açıkçası...:)

Hayvan büyüdükçe kir oranı artar. 100 litre de bir süre sonra yeterli gelmemeye başlayacaktır ve su hızlı bir şekilde kirlenecektir. Su miktarı ne kadar fazla olursa su o kadar geç kirlenir. 100x50x60 boyutundaki bir akvaryum ömürlük akvaryum başlangıcıdır. Buda 300 litre civarı su eder. Daha büyük daha iyi olur tabiki.

Hayvan büyüdükçe kir oranı artar. 100 litre de bir süre sonra yeterli gelmemeye başlayacaktır ve su hızlı bir şekilde kirlenecektir. Su miktarı ne kadar fazla olursa su o kadar geç kirlenir. 100x50x60 boyutundaki bir akvaryum ömürlük akvaryum başlangıcıdır. Buda 300 litre civarı su eder. Daha büyük daha iyi olur tabiki.
Bu kadar büyük akvaryum alabiliceğimi sanmıyorum odamda bana yer kalmaz :D şöyle söyleyim sonuç olarak 100 litre suda olur fakat su çabuk kirlenir diyorsun sanırım bunu sağlam bi dış filtre ile çözebilirim bence çünkü ben bu hayvana elimden geldiğince en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum masraf ediyorum bu konuyu cem abiylede konuşacağım

boyca uzunluk bolca yüzerek sağlıklı gelişmesini, derinlik akciğerlerini geliştirip nefes tutma kapasitesini artırır. örneğin hayvan 20cm kabuk boyuna ulaştığında 100 litrelik bir akvaryuma sığmamaya başlayacaktır. sığmamaya başlayacağı için de sağlıklı gelişemeyecektir.

Dereceleri ısıtıcının sağına soluna yakın koy. Bakalım tutarsızlık devam edecek mi?

Dereceleri ısıtıcının sağına soluna yakın koy. Bakalım tutarsızlık devam edecek mi?
Cem abi şimdi uyandım dereceler gördüğün noktalarda ısıtıcı da filtrenin yanında gece hep yağmur yağdı hava baya soğuktu ama az önce uyandığımda baktım ısıtıcı hala sabit 28 gösteriyor derecelerde sabit bir şekilde 27 civarı gösteriyor senin dediğini yapmama gerek var mı nolur nolmaz yapayım mı?

Ekli dosyalar

• 16962330459989002923802428792291.jpg
    16962330459989002923802428792291.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 8
Cem abi şimdi uyandım dereceler gördüğün noktalarda ısıtıcı da filtrenin yanında gece hep yağmur yağdı hava baya soğuktu ama az önce uyandığımda baktım ısıtıcı hala sabit 28 gösteriyor derecelerde sabit bir şekilde 27 civarı gösteriyor senin dediğini yapmama gerek var mı nolur nolmaz yapayım mı?
Bir de ek olarak cem abi gördüğün gibi ısıtıcı solda vantuzu tam tutuyor ama ısıtıcının ucu cama değiyo akvaryum camına bu sıkıntı yaratır mı?

Dereceler dibinde durduğun 28 dereceye geliyorsa hepsi sağlamdır. Gelmiyorsa kalibrasyon hatası vardır.

Geri