Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sorunu Ne?

ahmet95

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar ben cd kutularından akvaryuma kat çıktım, fakat kuru alan ısıtıcımın da olmasına rağmen kaç gündür çıkmıyor, su ısıtıcısından tutunarak uyuyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Cvp: Sorunu Ne?

UV lambanız var mı ya da güneşlendirme imkanınız? benim kaplumbağam genelde güneşe çıkınca kuru alana çıkıyor onun haricinde hep suda. Buda doğal bişey sanırım.

kuru alan yeterli sıcaklığı olmuyabilir kaplumbağa hasta olabilir veya herşey normal olabilir

kaplumbağalarımdan bazıları karaya güneş olmasada çıkabiliyor.. bazıları sadece ışığı açınca çıkıyor.. biraz huy meselesi.. veya yaptığınız karayı beğenmemis olabilir :S

Benim küçük kapluşum kuru alanı her değiştirdiğimde güvenli olduğuna emin olana kadar kuru alana çıkmaz, bekler, yaklaşık bir hafta sürer bu alışma süreci. Eğer çıkış için eğim müsait ve kuru alan sıcaklığı da uygunsa ona alışmak için zaman vermek gerekiyor.

Yaklaşık olarak 1 hafta bekleyin eğer alışıp çıkmazsa o zaman sorun olarak algılayabiliriz.

Jadeite' Alıntı:
UV lambanız var mı ya da güneşlendirme imkanınız? benim kaplumbağam genelde güneşe çıkınca kuru alana çıkıyor onun haricinde hep suda. Buda doğal bişey sanırım.

UVB lambam henüz yok ama sürekli güneşlendiriyorum.

tubidik' Alıntı:
Benim küçük kapluşum kuru alanı her değiştirdiğimde güvenli olduğuna emin olana kadar kuru alana çıkmaz, bekler, yaklaşık bir hafta sürer bu alışma süreci. Eğer çıkış için eğim müsait ve kuru alan sıcaklığı da uygunsa ona alışmak için zaman vermek gerekiyor.
Çıkabildiği zaman çıkıyo karaya bi kere yemini oraya koymuştum çıktı aldı atladı suya, rampa biraz hareket ediyo ondan mı korkuyoki? Ben bu yüzden turtle bank küçük boy almayı düşünüyorum. Kabuk boyu 7cm sığar mı acaba?

Geri