Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem önerisi

Sevvalll

Bronz 3 Üye
Kaplumbagam 13 cm ama kasımda almıştım daha bir yıl bile olmadı baya bi büyüdü sanırım fazla besledim ama obez falan olmadı şuan kullandıgım yemleri az kaldı yenisini alıcam hangi yemleri önerirsiniz

Önerileri ile Cem bey ya da diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır ama hesaplı bir şekilde axolotl yemi aldım bugün, henüz elime geçmedi ama emsal satış noktalarından yarı yarıya daha ucuz diyebilirim. Renklisepet.com adlı siteden aldım.
Harici olarak
1) Rotifish stick yem
2) Ahm mix
3) Tropical biorept supreme young
4) Tropical gammarus
5) Sera raffy p
Bunları kullanıyorum. Kendi tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Axolotl ve gammarus için hayvan büyük.

Önceden ne markaları kullanıyordunuz?

Baya bi süre çok küçük olmayan büyük karıdes , ahm mix ve ahmnin sadece yesil renk yemi olan bi yemi vardı yine ismi suan aklımda degil onları kullandım sık sıkda kaplumbagalara uygun verilebilicek sebzelerden falan veriyorum yumurtada veriyorum

Ahm'nin normal yemini alın. Mix almayın.
Tropical biorept W yemi alın.
Dajana gammarus sticks yemi alın.

Karides dediğiniz marka mı? Bunun yerine bulabilirseniz tropical dried fish. Yoksa tropical reptiles carnivore alabilirsiniz. Bu kan kurdu ve cırcırböceği içerir.

@cem Bey, axolotl yemi ilgili siteden temin edilemiyor. Muadil ürün olarak sera raffy mineral önerir misiniz ?

Sera mineral ana yem değil destek yemdir. Tropical biorept W ile emsal grupta.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Yukarıdaki 5 yem varsa gerek yok. 6 cm kabuk boyuna kadar 2 yem ile götürüyoruz birisi gammarus sizde fazlası bile var gerek yok almaya.

Yavru hayvanlar az sayıda yem yerler, onun için iki yem kafidir. Hayvan tek, yem çok olduğunda bitme süresi uzar, zamanla nemini kaybedip sertleşir, son kullanma tarihi geçebilir. Ziyan olur.

Açılmamış yemler varsa ve skt ileri tarihli ise bunları buzdolabında saklayın. 7 cm kabuk boyu sonrası kullanırsınız.

Yavru hayvanlar az sayıda yem yerler, onun için iki yem kafidir. Hayvan tek, yem çok olduğunda bitme süresi uzar, zamanla nemini kaybedip sertleşir, son kullanma tarihi geçebilir. Ziyan olur.

Açılmamış yemler varsa ve skt ileri tarihli ise bunları buzdolabında saklayın. 7 cm kabuk boyu sonrası kullanırsınız.
1000 ml'lik kutularda olan yemleri küçük kaplara ayırdım. Büyük kutuların kapağını kapatıp, çevresini hava almaması için bantlayıp dolaba koydum. O konuda daha önceki tavsiyelerinizi okumuştum.

Geri