Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su böceği ve Karides

ecemkoten

Bordo Bereli
Arkadaşlar bugün sipariş ettiğim yem geldi. JBL turtle food. İçinde sırf kalsiyumlu bir yem + küçük kurtlar (kutuda çok azda olsa) + su böceği var. Su böcekleri aynı karidese benziyor ama daha ufak daha beyaz ve yumuşaklar. Bir farkı var mıdır ? Yoksa karidesle su böceği aynı şey mi ?

Birde konu açmışken burda sorayım. Su piresi ve cırcır böceği sipariş etmeyi düşünüyorum uygun mudur ?

Cvp: Su böceği ve Karides

Su piresini bilmiyorum ama cırcır böceği yüksek protein oranı ve düşü yağ miktarı ile oldukça yüksek besleyici özelliği olan bir yiyecek. Ada ve orman şartlarında kamp yapan bir çok insan cırcır böcekleriyle beslendiğini biliyorum. :)

Mide bulandırıcıııı ... :) Ben cırcır böceği sipariş edersem cımbızla vermeyi düşünüyodum :) Su pireside çok ilginç geldi bana :) Peki su böceği hakkında bir bilginiz var mı Emin bey ?

Su pirelerinin boyutları bizim kaplumbağalara pek uygun değil.Tercih etmeseniz daha doğru aslında.
Boyutları çok küçük.
Su böceği sanıyorum tatlı sularda yaşayan kabukluların genel adı olarak yazılmış.O isimde özel bir böcek var mı bilmiyorum.

Cırcır böcekleri iyi bir yem tercihi olabilir :)

Cırcır böceğini sipariş ediyorum o zaman şimdi :)

Ama tip olarak karidesten farklılar hemen hemen aynı ama karidesin akrabası gibi sanki :D Beyaza dönük renkleri var yumuşaklar daha ufaklar karideslerden ama karidesler gibi içe dönmüş kıvrık bi biçimde duruyorlar :)

pirenin tipi bile hoş değil ve daha önce kimsenin forumda verdiğini görmedim.. ayrıcada cırcır böceği biraz ağır bir yem olabilir fakat yinede faydalı :)

Ağır ve zaten sadece bacaklarını yiyebiliyorlar şuanda :)

Geri