Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam iyice beyazladı

Atyxah

Gümüş 5 Üye
kabuğu bu kadar beyaz değildi 1-2 ay içerisinde iyice beyazladı ısıtıcısı felan var gentagut kullanmıştım 2 gün önce bıraktım 3.5 cm kabuk boyu var

Ekli dosyalar

• * Image 2023-06-25 at 17.38.52 (1).jpeg
    * Image 2023-06-25 at 17.38.52 (1).jpeg
    52.9 KB · Görüntüleme: 25
  • * Image 2023-06-25 at 17.38.52.jpeg
    * Image 2023-06-25 at 17.38.52.jpeg
    42.1 KB · Görüntüleme: 24
Isıtma lambası kullanıyor musunuz?

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?

Isıtma lambası kullanıyor musunuz?

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?
ısıtma lambası kullanmıyorum kuru alanın üzerine hava alacak şekilde şeffaf plastik çektim yem olarak da gammarus kullanıyorum ama hayvan sürekli suda duruyor kuru alana çok nadir çıkıyor çıkarsa da çok durmuyor ama bugün ilk kez birkaç saat durdu en uzun bugün durdu yani

Lamba olmazsa kuru alana çıkmaz. Lambayı bir an önce alın. Bu kabuk sağlığı içinde gerekli.

Sürekli suda durursa kabuk kirlenir yosun ve alg tutar.

Gammarusa ek olarak ya tetra reptomin baby yada tropical biorept supreme young yeminden birini alın.

Eczaneden devit marka damla alın. Haftada bir kabuğunu peçete ile kurutup 1 damla sürüp yayın. 20-25 dakika kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. 2 ay uygulayın.

Lamba olmazsa kuru alana çıkmaz. Lambayı bir an önce alın. Bu kabuk sağlığı içinde gerekli.

Sürekli suda durursa kabuk kirlenir yosun ve alg tutar.

Gammarusa ek olarak ya tetra reptomin baby yada tropical biorept supreme young yeminden birini alın.

Eczaneden devit marka damla alın. Haftada bir kabuğunu peçete ile kurutup 1 damla sürüp yayın. 20-25 dakika kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. 2 ay uygulayın.
bunları yapacak durumum pek yok da şunu kesin yapmalısın yapmazsan olmaz tarzı olanları hangileri

Şimdilik ek olarak yumurta akı verin. Yemi öteleyebiliriz. Deviti de aynı şekilde. Ama lamba öncelikli hayvan akciğer enfeksiyonu olursa bunlara ek olarak tedavi ve masrafı da üstüne biner.

Lamba knitex marka olacak. Evde varsa diğer lambalarda olur. Bu konuda resimleri var.

Şimdilik ek olarak yumurta akı verin. Yemi öteleyebiliriz. Deviti de aynı şekilde. Ama lamba öncelikli hayvan akciğer enfeksiyonu olursa bunlara ek olarak tedavi ve masrafı da üstüne biner.

Lamba knitex marka olacak. Evde varsa diğer lambalarda olur. Bu konuda resimleri var.
akciğer enfeksiyonu geçirmişti zaten 1 2 hafta önce iyileşti

Lamba oncelikli. Mandallı masa lambası al.
Ampul olarak akkor flamanli 40 W ampul alacaksın.

Geri