Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağalarım iki gözü kapalı hareketsiz duruyorlardı

selintsn248

Yeni Üye
Merhaba bugun sabah dışarı çıktim aksam geldigimde kaplumbagalarim kuru alanda ust ustte cikmis oylece duruyolardi kucuk olan surekli buyuk olanin ustune cikiyor duruyolar yaklastim biraz ses cikardim hicbir tepki vermediler iki gozleride kapaliydi bende haliyle telaslandim elime aldim falan bir tepki vermedi sonra yerine koydum falan gozlerini ovaladi biri ondan sonra yavas yavas actilar onceden ses duyunca aciyolardi hemen uzun sure kuru alanda kaldiklari icin mi acaba uyuyolarmıydı daha once bakmadigim icin bir bilgim yok daha demin birseyi varmi diye bakarken elimi isirdi 7 gundur falan bizdeler daha once hic yapmamisti acaba ortamami alisamadi cunku tanidigimiz tatilde oldugu icin biz bakiyoruz kuru alana daha fazla cikmaya basladi kabuk degistiriyor sanirim birsey olmusmudur acaba yoksa benmi telaslandim

Hayvanlar üstüste çıkabilir. Bu birbirlerine kaynaşmalarında faydalıdır. Özellikle ısıtma lambası belli noktayı ısıttığında maksimum fayda için o bölgede toplanırlar.

Hayvanlar uzun süre kalmışlar bu su kaybı ile birlikte sersemlemelerine neden olmuş. Su kaplumbağaları uzun süre ısı altında kaldığında göz kapakları kurur ve açarken zorlanırlar. Böyle durumlarda gözlerine tepeden su damlatırız veya yavaşça tutarak suya sokarız. Canlanınca bırakırız ve yüzmeye başlarlar.

Hayvanlar büyüdükçe eski plakalar üste doğru katmanlaşır. Ve açılmaya başlar. O vakit görüntüsü altına hava girdiği için matlaşır.

Isıtıcı lamba kullanmaya başladın mı ? Akvaryumlarında yeterli oranda su var mı ? Daha doğrusu yüzecekleri alan.

Cvp: Su kaplumbağalarım iki gözü kapalı hareketsiz duruyorlardı

Evet lambalarını koydum yuzmeleri icinde biraz daha alan açtım kuru alanlarıda var yüzecekleri alanda

Isıyı derece ile ölçtün mü ısı 32 derece olacak. Cam dereceyi hayvanı ikame bir yükselti üzerine koyup yarım saat sonra bakacaksın. Mesafeyi ona göre ayarlayacaksın.

Cvp: Su kaplumbağalarım iki gözü kapalı hareketsiz duruyorlardı

Yok hayır ölçmemiştim fakat bugün hemen ölçeceğim çok teşekkürler

Üstüste çıktıklarına göre 30-31 derece aralığında mesafeyi ayarlaman iyi olur. En üstteki ısıya daha fazla maruz kalır.

Geri