Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın dışkısında bir anormallik var

frcnlfc

Yeni Üye
Kaplumbağam dünden beri yeşil ( normal) dışkının yanında böyle kahverengi dışkılamaya başladı. Sorun nedir acaba. Bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Ekli dosyalar

• 20230604_110339.jpg
    20230604_110339.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 28
Kahverengi normal olan o yeşil tonu ilk defa görüyorum. Hayvana yeşil renk neler veriyorsunuz.

Hocam dışkıladığı zaman gördüm. Emin değilim. Marul verdim yemesi için dün ondan sonra oldu.

Yeşil yemler marul gibi bitkiler yediğinde dışkı haki yeşil renkte olur. Ama bu şeker gibi şeffafımsı duruyor onu anlamadım.

Başka yemi var mı?

Kabuk boyu kaç cm?

Başka yemi yok. Bu yemden veriyorum. Kabuk boyu 4-5 cm civarı. Daha iki gündür meydana geldi o seffaf şey.

Ekli dosyalar

• 20230605_104843.jpg
    20230605_104843.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
Bir de jelatini açılmamış kutuda gammarus alın. Sabahları roti akşamları gammarus olsun. 1 stick 2 gammarusa denktir.

Haşlanmış yumurta akı da verebilirsiniz.

Tekrar aynı renk dışkılarsa resmini çekip atın bir daha.

Hayvan iştahlı yemiyorsa yerine tetra reptomin baby alın. Şu an skt 2027 yemler çıkmıştır. Alacağınız yemler 2024 ikinci yarıdan eski olmasın.

Bugünde yaptı dışkı bugün ki yeşil hocam. Peki sizce yemleri hangi ölçüde vermeliyim ? (Kaç stick ya da sebze meyve

Hayvan 6 cm'den küçük bitkisel vermeyin. Yavru hayvanlar protein ağırlıklı beslenir.

Yemi günlük kafa hacmi oranında veriyoruz. Öğün başı yarısı kadar olacak.

Anladım Hocam. Çok teşekkürler tavsiye ve öneriler için.

Göz kararı ayarlayamazsanız az biraz fazla verebilirsiniz. Hayvan büyüme çağında ve hareketli olur. Yüksek enerji harcadığı için bunu tolere eder. Ama hazımsızlık yapacak kadar fazla vermeyin.

Geri