Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan rampa açısı

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
akvaryumumu yaptırdığımda kuru alanın rampasını 45 derecelik açıyla yaptırmıştım. bana biraz dik gibi geldi ama kaplumbağa çıkabiliyor. bi sorun oluştururmu 45 derece açı çokmu dik?

Rampada açı 45 dereceyi aşmamalı üst sınır bu. Daha tatlı bir eğim makul olan tabi. 30-40 arası daha uygun. Yalnız bunda da sıkıntı açı ne kadar düşerse rampa o kadar uzar. Eğer akvaryum uzun değilse hayvan her suya inişte karşı cama burnunu vurur. Rampanın su içine en az 10 cm'lik bir payı girmeli. Hayvan altbağasını oturtarak destek alıp çıkar. Hayvan çıkabiliyorsa sorun olmaz.

Benimki cikmak icin 2 saat cebelleniyor nasil cikmasini kolaylastiricam bilemiyorum...

yana dogru cikmasi icin rampa takiyorum busefer adasinin altina giremiyor buyuk kaplumbaga oldugundan

Kuru alanın üst kısmı ıslanmayacak biçimde rampa tarafını suya eğin. Hafif eğik durabilir.

Kabuğunun yarısı kadar kurtarsa çıkması kolay olur.

Rampada açı 45 dereceyi aşmamalı üst sınır bu. Daha tatlı bir eğim makul olan tabi. 30-40 arası daha uygun. Yalnız bunda da sıkıntı açı ne kadar düşerse rampa o kadar uzar. Eğer akvaryum uzun değilse hayvan her suya inişte karşı cama burnunu vurur. Rampanın su içine en az 10 cm'lik bir payı girmeli. Hayvan altbağasını oturtarak destek alıp çıkar. Hayvan çıkabiliyorsa sorun olmaz.
çıkabiliyor onda sorun yok

Geri