Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paludaryumum hakkındaki düşünceleriniz?

yosuntosun

SKF Delisi
40x60 plastik kap su yüksekliği 20cm. Kuru alanı su borularindan yaptim plastik kasa bagladim sonra. Üniversite icin tasinmam gerektiginden cam akvaryum yaptıramiyorum tasimasi cok zor olur diye.
Sizce kusurlari eksikleri nelerdir kabuk boyu 12cm.

Ekli dosyalar

• 20230623_201814.jpg
    20230623_201814.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 64
  • 20230623_000839.jpg
    20230623_000839.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 63
su yüksekliği hayvanın boyunun 2 katı olması gerekiyor diye biliyorum. su yüksekliğini 24cm yapabilirseniz daha iyi olur.
kuru alanın ısısını ölçtünüzmü?

Akvaryuma gecmek ihtiyac degil zorunluluktur hayvanin omru katlarca azalir plastik kapta. Zemine sarı silis kumu alabilirsiniz.

yasam alanini dogal bir ortama benzetin yasadigi yer motorlar icerisinde kalmis. karasının ustune yapay cim alıp zemine sari silis kumu koyun hayvanin boyundan buyuk bir kaya koyun zemine o dekor eder motorlari vs. olabildigince kucuk kullanin cunki kap kucuk.

yasam alanini dogal bir ortama benzetin yasadigi yer motorlar icerisinde kalmis. karasının ustune yapay cim alıp zemine sari silis kumu koyun hayvanin boyundan buyuk bir kaya koyun zemine o dekor eder motorlari vs. olabildigince kucuk kullanin cunki kap kucuk.
yapay çim olmak zorunda değil o görünüş açısından güzel duruyor diye ben öyle yaptım.

kaya dedigim avuc ici kadar bi tas ama temiz ve zararsiz bir tas olmasina dikkat edin kesinlikle zemine çakıl almayın

Akvaryuma gecmek ihtiyac degil zorunluluktur hayvanin omru katlarca azalir plastik kapta. Zemine sarı silis kumu alabilirsiniz.
Bu kaplar Gıda saklama kabı 60 Litre hacminde. Sizin dediginiz ufak ölüm kapları kaplumbağa bahçesi olarak geçiyor. Bu olum kaplarinda hayvanin alani kisitli oldugu icin gelişemez. Ama 60 70 litrelik Gıda kapılarında pek bir sorun olmaz.

motor biraz yer kaplıyor onun yerini değiştirecegim.

Bu kaplar Gıda saklama kabı 60 Litre hacminde. Sizin dediginiz ufak ölüm kapları kaplumbağa bahçesi olarak geçiyor. Bu olum kaplarinda hayvanin alani kisitli oldugu icin gelişemez. Ama 60 70 litrelik Gıda kapılarında pek bir sorun olmaz.
kap boyutundan degil plastik oldugundan zararli :)

kisacasi alani guzel almaniz gereken tek sey silis kumu bence onun disinda yavru kaplumbaga icin guzel bir yer bitek karasına yapay cim alsaniz guzel olur bence cunki o bosluklar biraz korkunc duruyor bir yeri takilir felan diye korkuyorum (takılmaz ama oyle duruyor)

ozaman hayvan büyuyunce akvaryuma gecersiniz. simdilik silis kumu ve avuc ici kadar bi tas ona iyi gelir

kisacasi alani guzel almaniz gereken tek sey silis kumu bence onun disinda yavru kaplumbaga icin guzel bir yer bitek karasına yapay cim alsaniz guzel olur bence cunki o bosluklar biraz korkunc duruyor bir yeri takilir felan diye korkuyorum (takılmaz ama oyle duruyor)
şuan silis kumun acelesi yok uvb lamba yok sanırım şuan o lazım.

Geri