Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan hakkında

Atyxah

Gümüş 5 Üye
Merhaba iyi günler;

Akvaryum ortamı bu şekilde kabuk boyu 4cm boyuna göre kocaman bir kuru alanı var lamba açık olunca suya pek inmek istemiyor yemek vermek için indiriyorum yiyor biraz suda takılıyor sonra tekrar çıkıyor lambanın altına doğru gidiyor biraz takılıyor sonra çıkış yerinde yatıyor elimi oralara tuttuğum zaman optimum sıcaklığın merdiven tarafı olduğunu hissedebiliyorum sıcaklıktan dolayı kaplumbağa da zaten o kısımlarda durmayı seviyor. Velhasıl sorum ben 2 tane sensör koysam birisi akvaryumun oraya diğeri odanın diğer köşesine bu iki sensörden herhangi birisi 30 derece altına düşerse lambayı aç, eğer akvaryum tarafındaki sensör 33 dereceyi geçerse lambayı kapat şeklinde bir uygulama yapıp 24 saat çalıştırsam mı daha faydalı olur yoksa gündüz 12 saat sadece lambayı açsam mı daha faydalı olur

* Image 2023-08-14 at 12.11.41.jpeg
* Image 2023-08-14 at 12.11.40.jpeg
* Image 2023-08-14 at 12.11.40 (1).jpeg

Gündüz 12 saat yeterli folyo alanı kaplamış zaten ısı her yere yayılıyor. Hayvan içeri girmediğine göre orada ısı biraz fazla olabilir.

Sadece 3-4 saatten fazla kuru alanda durmaması iyi olur. Su kaybı ile bayılmasın. Güneş çarpması etkisi görür. Hayvan ufak daha.

Gündüz 12 saat yeterli folyo alanı kaplamış zaten ısı her yere yayılıyor. Hayvan içeri girmediğine göre orada ısı biraz fazla olabilir.

Sadece 3-4 saatten fazla kuru alanda durmaması iyi olur. Su kaybı ile bayılmasın. Güneş çarpması etkisi görür. Hayvan ufak daha.
yüksekliği biraz daha artırdım artık daha uzaktan lamba yanıyor sıcaklığı azaltacaktır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam. Yavru hayvanlarda bu konuda bilinç yok. Deri ve kabuk ince olunca daha çabuk etkilenip bayılıyorlar.

Geri