Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamizi sahiplendirmek istiyorum

iremarikan

Bronz 5 Üye
Merhaba 2013 sonundan beri bizde olan kaplumbagamizi yeni birer filtre, isitici ve eski akvaryumu ile devretmek istiyorum. Istanbul dayiz. Cinsiyetini bilmiyorum. Nasil anlasilacagini arastirmadim. Sahiplendirme sebebim suyunu filtreye ragmen cok fazla kirletmesi.

Cvp: Su kaplumbağamizi sahiplendirmek istiyorum

iremarikan' Alıntı:
Merhaba 2013 sonundan beri bizde olan kaplumbagamizi yeni birer filtre, isitici ve eski akvaryumu ile devretmek istiyorum. Istanbul dayiz. Cinsiyetini bilmiyorum. Nasil anlasilacagini arastirmadim. Sahiplendirme sebebim suyunu filtreye ragmen cok fazla kirletmesi.

Sahiplendirme sebebiniz akvaryumun çabuk kirlenmesi ise size tavsiyem filtre ve akvaryumu büyütmeniz...

iremarikan' Alıntı:

nerde ikamet ediyorsunuz? size ulaşabileceğim mail adresi, cep telefonu numarası verebilirmisiniz?

Hem kaplumbaga sahiplendirecek hem de sahiplenecek kisilere ayni anda mesaj gondermeniz dikkatimi cekti??

Akvaryumla birlikte mi veriyorsunuz ?

Cvp: RE: Su kaplumbağamizi sahiplendirmek istiyorum

berrakerkin' Alıntı:
Hem kaplumbaga sahiplendirecek hem de sahiplenecek kisilere ayni anda mesaj gondermeniz dikkatimi cekti??

Merhabalar;
Akvaryum ebadımız kare 40 cm ve yaklaşık 15 ltr su doldurmak yeterli oluyor. Kaplumbağamız tek. 10-12 cm kadar. Dün yeni bir filtre alıp, akvaryuma yerleştirdim. Eskisini attım ve suyunu tamamen temizledim (tüm suyu boşaltıp, yeni su doldurdum ). Uv lambası da var. Gündüzleri kendimiz açıyoruz. Tam su temizliğini bir kaç haftada bir yapıyordum ne var ki, sömestr ve dönem içi okul tatillerinde şehir dışına gidişler nedeniyle evden eşimin işyerine taşıdık 10 ay kadar önce (gecen eylül bayram tatilinde). Eşimin odasında düzgün bakamıyorum ve suyu çok kirleniyor. Ayrıca her su temizliği sırasında kollarımda kızarıklıklar oluşuyor. Dünden sonra yine kaşıntılı kabarıklıklar oluştu kollarımda. 

İlgilenen olursa istanbul 'dayız. İstanbul içine kendimiz getirebiliriz. Akvaryumunu, filtresini ve lambasını da vermek üzere...

"Sahiplenme" konusuna genel attım. Özel bir sebebi yok.

helpingzone' Alıntı:

Evet

iremarikan' Alıntı:
berrakerkin' Alıntı:

Merhabalar;
Akvaryum ebadımız kare 40 cm ve yaklaşık 15 ltr su doldurmak yeterli oluyor. Kaplumbağamız tek. 10-12 cm kadar. Dün yeni bir filtre alıp, akvaryuma yerleştirdim. Eskisini attım ve suyunu tamamen temizledim (tüm suyu boşaltıp, yeni su doldurdum ). Uv lambası da var. Gündüzleri kendimiz açıyoruz. Tam su temizliğini bir kaç haftada bir yapıyordum ne var ki, sömestr ve dönem içi okul tatillerinde şehir dışına gidişler nedeniyle evden eşimin işyerine taşıdık 10 ay kadar önce (gecen eylül bayram tatilinde). Eşimin odasında düzgün bakamıyorum ve suyu çok kirleniyor. Ayrıca her su temizliği sırasında kollarımda kızarıklıklar oluşuyor. Dünden sonra yine kaşıntılı kabarıklıklar oluştu kollarımda. 

İlgilenen olursa istanbul 'dayız. İstanbul içine kendimiz getirebiliriz. Akvaryumunu, filtresini ve lambasını da vermek üzere...

"Sahiplenme" konusuna genel attım. Özel bir sebebi yok.

helpingzone' Alıntı:

Evet

size ulaşabileceğimiz iletişim numarası veya mail adresi verebilirmisiniz.

Arin nickli arkadas, hem kaplumbaga sahiplendirmek isteyen hem de sahiplenmek isteyen yorumlariniz var Biraz aciklar misiniz durumu?Buyutup verip yeniden mi aliyorsunuz anlamadim

berrakerkin' Alıntı:
Arin nickli arkadas, hem kaplumbaga sahiplendirmek isteyen hem de sahiplenmek isteyen yorumlariniz var Biraz aciklar misiniz durumu?Buyutup verip yeniden mi aliyorsunuz anlamadim

sahipleniyorum. besliyorum. iyi aile buldummu onlara sahiplendiriyorum. 

aynı durumu bir çok hayvan şçşn yapıyorum. geçenlerde ümraniyeden sahiplendiğim tavşanı birkaç gün besledikten sonra esenlerde büyük bahçeli bir eve sahiplendirdim.

Bulabiliyorsaniz ne mutlu. Ancak genelde sahiplendirme ilanlari, sonucsuz kaliyor.Yani alip alip siz de sonra dogal ortamina birakmak zorunda kalmayin =(

berrakerkin' Alıntı:
Bulabiliyorsaniz ne mutlu. Ancak genelde sahiplendirme ilanlari, sonucsuz kaliyor.Yani alip alip siz de sonra dogal ortamina birakmak zorunda kalmayin =(

bugüne kadar evcil hayvanların hiç birini doğaya salmadım. çünkü hiç biri doğada hayatta kalamayacaktır.

Facebook'ta da ilan verin isterseniz;

Sayfalar
1) Sukaplumbagasi. com
2) Su Kaplumbağası
Gruplar
1) Kirmizi yanakli su kaplumbagasi(red eard slider)
2) Su Kaplumbağası Sevenler Besleyenler
3) Su Kaplumbağası Dünyası
4) Su Kaplumbağası Arenası / Turtle Arena

iremarikan' Alıntı:

irem hanım size ulaşabileceğimiz mail veya telefon numarası alabilirmiyim.

iremarikan' Alıntı:

Merhaba;

Kaplumbağanızı sahiplendirdiniz mi?

Geri