Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Depremzede olarak bir sorum var

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Merhaba forum üyeleri Gaziantepte yaşıyorum 20-25 gündür eve çıkamıyoruz depremden 2-3 günde bir hayvanlara yem vermek için çıkıyordum bugün orta hasarlı denildi. Ortalama 2-3 ay sürer gibi. Akvaryumu almam çok zor önerisi olan var mı? Dış filtre ve ısıtıcı alırız ama akvaryumu almamız zor taşımaktan ziyade hasarlı olabilir

Geçmiş olsun.

Hayvanları leğen kap gibi birşeye alın. Su ısıtıcı ile ısıtın. Bir süre suda idare etsinler.

Alabileceğiniz herşeyi alın.

Yalnız 2-3 ay sürecek olan nedir? Evi güçlendirme mi yapacaklar. Binayı mı yıkacaklar?

Son düzenleme:
Merhaba Cem bey teşekkürler öncelikle. Hayvan bir adet evet. Yıkım değil de kolon tamiri yapılacak bir ayakta sorun var denildi ama ne kadar sürecek bilemiyoruz en az 1.5-2 ay deniliyor. Ben dış filtre ısıtıcı ne varsa alaym öyle ise

Eve girip çıkmada sorun yoksa ve sular akıyorsa akvaryumda dursun.

Kap ile idare edecek durumda değilseniz. Durumunuz sıkıntılı ise Ankaraya bana gönderin. Mayıs sonuna doğru izmire geçeceğim o süreye kadar akvaryumu kurup bakayım. Sonra göndereyim.

Binanın kolonu için bu karbon fiber malzeme ile güçlendirme yapabilirler. Dayanımı yüksektir.

Eve girip çıkmada sorun yoksa ve sular akıyorsa akvaryumda dursun.

Kap ile idare edecek durumda değilseniz. Durumunuz sıkıntılı ise Ankaraya bana gönderin. Mayıs sonuna doğru izmire geçeceğim o süreye kadar akvaryumu kurup bakayım. Sonra göndereyim.

Binanın kolonu için bu karbon fiber malzeme ile güçlendirme yapabilirler. Dayanımı yüksektir.
Normalde niyetim oynatmak değildi yerinden. 2-3 günde bir çıkıp hem kanaryalara hem kablumbağaya bakabiliyordum ama şimdi daire bulmakta zorlanınca uzak kalabiliriz. Endişem o yönde. Kap için belli bir litre önemli mi?

Birde şeyi tam bilmiyorum orta hasarda oturmak yasak tehlikeli olduğundan mühür vs. çekerler mi korkum var. Evde bırakmak zaten baya canımı sıktı 20 gündür.

Aksi bir şey olmazsa sanmıyorum göndereceğimi ama teşekkürler

Son düzenleme:
Leğende duracaksa su sırtını geçsin. Bir tane kase gibi birşeyi ters çevirip koyun tutunup başını dışarı çıkarıp öyle dursun. Su ısıtıcı olacaksa en az 15 cm su derinliği lazım.

Hayvan suda duracağı için lamba yakmaya gerek yok. Ama kase üstüne komple oturursa lamba yansın.

Gece yakmaya gerek yok. Ortam soğuk olunca sudan çıkmaz. Bu şekilde idare edin.

Leğende duracaksa su sırtını geçsin. Bir tane kase gibi birşeyi ters çevirip koyun tutunup başını dışarı çıkarıp öyle dursun. Su ısıtıcı olacaksa en az 15 cm su derinliği lazım.

Hayvan suda duracağı için lamba yakmaya gerek yok. Ama kase üstüne komple oturursa lamba yansın.

Gece yakmaya gerek yok. Ortam soğuk olunca sudan çıkmaz. Bu şekilde idare edin.
Mesajınız için teşekkürler. 1 ay geçti üzerinden ortalama bilgilendirme için yazıyım. 2 günde bir eve gidip yem veriyorum. Evde aynı düzen bıraktım. 2-3 gün aç kalması problem yaratmaz değil mi bize? Kanaryaların sorunu yok kaplarından 3 gün yine yiyorlar.

Sürekli değil ama 2 günde bir verebilirsiniz. Fazla yemi kuru alanın bir köşesine koyun. Hayvan muhtemelen o gün bitirmeye çalışabilir. Ama onu idare edecektir.

Geri