Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağa'sı arıyorum

erenfir

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle hepinize Merhaba ,

istanbul / avrupa yakasında ikamet ediyorum ilk okula yeni başlayan yiğenimin beslemesi için su kaplumbağa'sı arıyorum avrupa yakasında ikamet eden arkadaşlar var ise yardımcı olmak isteyen mesaj gönderirse çok sevinirim.

Hepinizin güzel sevimli dostları olsun  ^^

Foruma hoş geldiniz. Şu aşamada yeğeninizin kaplumbağa beslemesini önermiyorum. Bu hayvanlar salmonella bakterisi taşır. Suda yaşamaları itibariyle de göz ve ağız yoluyla bulaşma riski fazladır. En azından 10 yaşına kadar beklemeniz iyi olur. 7 yaş altı ve 70 yaş üstü için tedavi edilmediği taktirde ölümcül risk taşır.

Bu süre zarfında akvaryum temizliğini düzenini anlaması açısından balık önerebilirim. Mesela Beta balığı tek yaşar hava solunumuda yaptığı için diğer balıklar gibi sabit bir yerde durmasına gerek yoktur. Elektrik kesilmesi sorun olmaz. Tatile giderse yanında götürebilir. Filtreye lambaya ihtiyaç olmaz.

Bu linkte kaplumbağa bakımıyla ilgili bilgi mevcuttur bunu inceleyin.

Bakım şartları (ekipman, akvaryum vs.) açısından maliyeti yüksektir. Bunu da alacağınız zaman göz önünde bulundurun lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: RE: Su kaplumbağa'sı arıyorum

cem' Alıntı:
Foruma hoş geldiniz. Şu aşamada yeğeninizin kaplumbağa beslemesini önermiyorum. Bu hayvanlar salmonella bakterisi taşır. Suda yaşamaları itibariyle de göz ve ağız yoluyla bulaşma riski fazladır. En azından 10 yaşına kadar beklemeniz iyi olur. 7 yaş altı ve 70 yaş üstü için tedavi edilmediği taktirde ölümcül risk taşır.

Bu süre zarfında akvaryum temizliğini düzenini anlaması açısından balık önerebilirim. Mesela Beta balığı tek yaşar hava solunumuda yaptığı için diğer balıklar gibi sabit bir yerde durmasına gerek yoktur. Elektrik kesilmesi sorun olmaz. Tatile giderse yanında götürebilir. Filtreye lambaya ihtiyaç olmaz.

Bu linkte kaplumbağa bakımıyla ilgili bilgi mevcuttur bunu inceleyin.
mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Bakım şartları (ekipman, akvaryum vs.) açısından maliyeti yüksektir. Bunu da alacağınız zaman göz önünde bulundurun lütfen.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bununla alakalı yiğenimle görüşüp ona bunu anlatacağım

Cvp: Su kaplumbağa'sı arıyorum

halen arıyorum henüz küçük sevimli dostumuz ile ilgili söylediğiniz bilgileri ufaklığa aktaramadım :)

Benim yeğenim gibiyse işiniz zor. ? Laf anlatılmıyor bu nesile.

Dogada ortalama 30 yil omru olacak hayvani, bir heves alip sonra da buyudukce bakamayip vermeye calisan daha da beteri buldugu su birikintilerine birakan ornek cok. Oncelikle su konuyu okumanizi rica ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri