Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağasi Deri

Judgesarp.exe

Yeni Üye
20210209_213512.jpg
Su kaplumbağakin Bacak,Kol,Boyun bölgesinde Acayip bir Deri dökülmesi var. Yardimci olursaniz sevinirim

Su kaplumbağaları büyürken deri değiştirirler. Bu oldukça normal bir durum bunu sıkça göreceksiniz. Bu deri kalıntılarını iç filtre çeker. Yüzeydekileri akvaryum filesiyle veya yüzey filtresi ile temizleyebilirsiniz.

Su kaplumbağaları büyürken deri değiştirirler. Bu oldukça normal bir durum bunu sıkça göreceksiniz. Bu deri kalıntılarını iç filtre çeker. Yüzeydekileri akvaryum filesiyle veya yüzey filtresi ile temizleyebilirsiniz.
Dostum öncelikle teşekkürler bende Bu deri değişimi olduğunu biliyorum ama derisinin hernyerinde olunca biraz işgillendim tekrardan teşekkürler

Hayvan büyüdükçe plakalar gibi belli dönemlerde deri yenilenir. Deri yenilenmesi sıklığı yüksek dozda A vitamini ve uvb'ye maruz kalınmasında da artar.

Bu her daim olan ve sürekli suyu kirleten hadisedir. Bunları silis kuma eşelenirken sürtüp atarlar. Bunları iç filtre ile toplamaya çalışırız. Su yüzeyindekileri de akvaryuma ait maşrapa ile eğerek azar azar alırız.

Geri