Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam yemek yemiyor ve hep uyuyor

yeis

Yeni Üye
merhaba ben dün yavru bi kaplumbağa aldım fakat asla yemek yemedi karides veriyorum aynı zamanda sürekli uyuyor kuru alana da asla çıkmıyor biilgisi olan yazabilir mi alışma sürecinde falan mı anlayamadım

Yeni ortama giren hayvanların alışma süreci olur. 2 gün içinde hiçbir değişiklik olmazsa üşütmüştür. Tedaviye başlarız.

Deep fix reptivit vitamin damla alın. Her gün bir damla ağzına damlatın.

Haşlanmış yumurta akı verin. Birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Verdikten sonra uzaklaşın.

Yeni ortama giren hayvanların alışma süreci olur. 2 gün içinde hiçbir değişiklik olmazsa üşütmüştür. Tedaviye başlarız.

çok teşekkür ederim vitamini ağzına damlatıp az girilen odaya koydum umarım bi kaç gün içinde normale döner

merhaba

merhaba hayvan hala kendıne gelmedi ışık görmesini sağladım suyunu ısıttım ama suyu hep soğuyor ılık kalmıyor akvaryum su ısıtıcısı almak mantıklı mıdır?

merhaba

merhaba hayvan hala kendıne gelmedi ışık görmesini sağladım suyunu ısıttım ama suyu hep soğuyor ılık kalmıyor akvaryum su ısıtıcısı almak mantıklı mıdır?
Su ısıtıcısı en önemli malzemelerden. Mutlaka alınması gerekiyor.

Baktığınız kapta derinlik nedir? Tam batabilen model olması kaydıyla en az 15 cm su derinliği olmalı. Akvaryumun büyük olması sorun değil hayvan zamanla alışır. Başlarda korkup rampadan fazla uzaklaşmayacaktır. Diğer uç ön cama su yüzeyi hizasında tünek tutturun yorulursa tutunur.

Ampul ısı veren cins mi? Filamanlı yada halojen?

Vitamin damlaya her gün bir damla devam edin.

Baktığınız kapta derinlik nedir? Tam batabilen model olması kaydıyla en az 15 cm su derinliği olmalı. Akvaryumun büyük olması sorun değil hayvan zamanla alışır. Başlarda korkup rampadan fazla uzaklaşmayacaktır. Diğer uç ön cama su yüzeyi hizasında tünek tutturun yorulursa tutunur.

Ampul ısı veren cins mi? Filamanlı yada halojen?

Vitamin damlaya her gün bir damla devam edin.
Cem bey en az 15cm olmalı demişsiniz ama ben eski paludaryumumda yaklaşık 10cm su yüksekliğinde ısıtıcıyı kullanıyordum yatay şekilde. Şans eseri mi bozulmadı yani ısıtıcı?

Bu derinlik güvenlik için, su buharlaşmasına bağlı su azalabilir hayvan altına kaşınmak için girip ısıtıcıyı yukarı kaldırabilir.

Su ısıtıcı çalışırken hava ile temas ederse patlar. Kaliteli ısıtıcılarda cam kalın quartz cam olmakla birlikte emniyet koruması olduğu için kendini kapatır. Ama kalitesi düşükler patlayıp suya akım verebilir.

Geri