Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor ne yapmalıyım

kaju

Yeni Üye
Yeni bir su kaplumbağası aldim 2 gün oldu hala yem yemiyor

Konunun sahibinin kaplumbağası 3 gün oldu hâlâ yem yemiyor. Pet shop suyuna yemi kır vitamini alır oradan demiş ama bilemedim. Sadece havuç yiyormuş hâlâ

Petshopçu saçmalamış. Havuçtan başka birşey yemiyor muymuş?

Kullanılan yemler neler?

Merhaba su sicakliginin 28-30 derece altinda olmadigindan emin olun

Hayvanın kabuk boyu kaç cm? Bu yem yetişkin yemi. Hayvan 5 cm altı ise jbl rugil ve gammarus alın.

Tamam. Stick yemde jbl rugil yada sera Raffy P, gammarusta hepsi aşağı yukarı aynıdır. Marka farketmez. Sadece jbl de pul yemde var onun gammarusunu almayın.

Hayvana haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası verdiniz mi?

Yine yemezse deep fix reptivit vitamin damla alın. Bunu hergün 1 damla ağzına damlatın.

Ekipmanları ve akvaryumu hallettiniz mi? Isıtma lambası öncelikli. Bu konuda bilgi verdim.

Vitamini 1 hafta kullanın her gün yem denemesi yapın. Yumurta kıyma. Yemleri sonra alın.

Geri