Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum suyunda beyaz köpük

Kumsal

Bronz 5 Üye
2 gün önce akvaryum suyunun üstünde çok beyaz köpüklenme oldu dün dip çekim yaptım herşeyini temizledim %50 temiz su koydum bu gün yine çok az köpüklenme var neden olabilir?
IMG_20230922_140044.jpg

Kumdan kaynaklı. Genel temizlikte kumu karıştırıp sonra suyu alın. Toz tamamen gidince bir daha olmaz.

Filtreyi de temizleyin.

Köpükleri maşrapayı eğip alın. Yoksa büyük su bardağı da olur.

Kumdan kaynaklı. Genel temizlikte kumu karıştırıp sonra suyu alın. Toz tamamen gidince bir daha olmaz.

Filtreyi de temizleyin.

Köpükleri maşrapayı eğip alın. Yoksa büyük su bardağı da olur.
IMG_20230922_140102.jpg

Abi bu mango kökünü petshop'tan çok uygun fiyata aldım acaba küçüğüm diye benimi kandırdı bu gerçekten mango kökümü birde kuru alanın altı sürekli terleme ve buhar yapıyor normalmi bir zararı varmı

Kaynatmadan mı koydunuz?

Akvaryumun ön açıdan ve tepeden (kapladığı yere bakacağım) bir de akvaryum dışında kökün resmini atın.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Kaynatmadan mı koydunuz?

Akvaryumun ön açıdan ve tepeden (kapladığı yere bakacağım) bir de akvaryum dışında kökün resmini atın.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?
IMG_20230922_224042.jpg

Kökü kaynattık yıkayıp öyle koyduk suya hiç sarı salınım bile yapmadı sudaki sarılığı kumdan kaynaklı diye düşünüyoruz kaplumbağanın en'i 4.5 boyu 5 cm

Ekli dosyalar

• IMG_20230922_224155.jpg
    IMG_20230922_224155.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 12
Kum renk vermez. Hayvan ufak idrara bağlı amonyak artışı da olamaz. O kökün özsuyudur.

Kökün şekli gayet güzel ve uygun yalnız... Hayvan kökün altına sıkışırsa boğulabilir.

Kaynattıysanız tamamdır. Yine de bir fırçala iyi olur. Çatlak çukur oyuklar tamamen temizlensin.

Kum renk vermez. Hayvan ufak idrara bağlı amonyak artışı da olamaz. O kökün özsuyudur.

Kökün şekli gayet güzel ve uygun yalnız... Hayvan kökün altına sıkışırsa boğulabilir.

Kaynattıysanız tamamdır. Yine de bir fırçala iyi olur. Çatlak çukur oyuklar tamamen temizlensin.
Teşekkür ederim

Ekli dosyayı görüntüle 6250
Kökü kaynattık yıkayıp öyle koyduk suya hiç sarı salınım bile yapmadı sudaki sarılığı kumdan kaynaklı diye düşünüyoruz kaplumbağanın en'i 4.5 boyu 5 cm
Su seviyesini biraz daha yükseltin farkına varmazsınız su ısıtıcının altına düşer ve patlar rampanın yarısına kadar su ekleyebilirsiniz.

Su seviyesini biraz daha yükseltin farkına varmazsınız su ısıtıcının altına düşer ve patlar rampanın yarısına kadar su ekleyebilirsiniz.
en fazla 3-4 cm daha yükseltilebilir daha çok yükseltilirse kaçış boşluğu kalmaz ve kaplumbağa dışarı atlar.

Son düzenleme:
Geri