Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Rengindeki Pembelik

pıtırım

Altın 3 Üye
arkadaslar 3 saat evde yoktuk eve geldigimizde akvaryum suyunun pembemsi bir renk aldigini gordum. bu daha once de basima gelmisti veteriner kanli ishal demisti bu konuyu da paylasmistim forumda. bazi arkadaslar kaplumbagam cinsel olgunluga eristiinden, cinsel organini cikardigi and kardesinin onu isirmis olmasi ihtimalini soylemislerdi bana da mantikli gelmisti.
su anda kaplusumun keyfi iyi ama kanamali ishal gecirmesinden kormuyorum daha once zor gunler gecirmistik :( bana yardimci olursaniz sevinirim
simdiden tesekkurler..

Cvp: sudaki pembemsilik..

Benimde aklıma ilk olarak, yaralama gibi bir durum veya kanlı ishal geldi. İki kaplumbağanızınıda elinize alıp anüs bölümünü inceleyin, birde selpakla hafif ovuşturun makat bölümünü içeride kan kalıntısı varsa çıkar. Şimdilik aklıma gelen bunlar. Geçmiş olsun.

Cvp: Su Rengindeki Pembelik

baktım ikisindende gelmedi acaba ben mi paronayaklık yapıyorum ? suyu bugün değiştirdim evden çıkarken berraktı şu anda hafif bulanık ve akşam güneşi vurmuş gibi biraz kızıllık var.
annemle kardeşim yok diyor ama hadi diyelim bulanıklık dışkıyı yemesinden kaynaklansın peki ya kızıllık? dışkı yeşe su yeşerir..
şu anda gözlemliyorum akan bir kan görmedim daha öncede başıma geldiğinden korkuyorum :(

nolur yardımcı olun :(

Hande hanım göz yanılmasından olabilir bazen bana da su çok pis geliyor sararmış gibi. Ama şimdilik panik yapmayın zaten ishal veya yaralanma olsa bariz şekilde belli olurdu. Peki eklediğiniz bir ilaç, katkı maddesi var mı suya, bugün eklediğiniz bir ekipman veya aksesuar var mı?

şimdi tekrar suyu değiştirdim ve su kan kokuyordu ama akan kan görmedim 2 saatten beri.
su değişiminden sonra suya sadece mavi dama damlatıyorum başka birşey eklemiyorum.
bugün ayrıntılı temizledim akvaryumu tertemizdi şok oldum görünce :(
keyifleri yerinde şimdilik yeme saldırıyorlar hatta yem kutusuna ama geçen seferde aynı olay başıma geldiğinde ilk başta yem yiyordu ancak sonradan iştahı kesildi yine ondan korkuyorum :( umarım basit bir yaralanmadır en kötü ihtimalle..

anüsü inceledim kan varmı diye peçete bastırdım yok gelmedi ama eğer bu kanamalı ishalse kan gelir miydi? gözlemliyorumda anüs açılıyor suyun içinde ama akan bir kan yok

Belki kolunu bacağını başka bir yerini ısırmıştır herhangi biri, ama ben yinede söylüyorum şimdilik korkulacak bir bulgu yok dediklerinize göre. Bekleyin yarın daha da netleşir her şey

şimdi zaten te yapabildiğim şey sularını değiştirmek. Yarın sabahta aynı manzarayla karşılaşırsam veterineri arıcam.
kolda bacakta herhangi bir yaralanma yok
bu kaonuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

dün gece suyu değiştirmiştim sabah kalktığımda su renginde değişiklik yoktu :) herhengi bir hastalık belirtisi de yok ama dün o suyun neden öyle olduğu kurcalıyor kafamı :/

Belki de küçük bir yaralanmadır. Çok geçmiş olsun.

belki küçük bir yaralanma,belki göz yanılgısı yada önemsiz bir şey olabilir.Neyse ki sorun çözülmüş,geçmiş olsun.Fazla kafa takmayın :)

Kapluşları gözetim altında tutun. Bazen kapluşlar birbirlerini ısırabiliyorlar. Belki ondan dolayı bir yaralama meydana gelmiştir. Kapluşları tekrardan iyice bir inceleyin.

insallah birsey cikmaz gozlemliyorum surekli
daha once de basima gelmisti veteriner kanamali ishal demisti

Geri