Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Semenderi

meritiko

As 3 Üye
[font=Verdana, Arial, sans-serif]mailto:/ilanlar/201005/6971/c16141a8de3e9d1af153db737c89b42b.jpg
Su Şartları: Su sıcaklığı 19-21 °C olmalıdır, çok yumuşak su dışındaki hemen her türlü suya uyum sağlar. En iyisi sert sudur. pH 7-8.5 arası olmalıdır.

Beslenmesi: Hemen her tür omurgasız su canlısı, kaliteli pul yem, dondurulmuş yem ve kıyılmış kurt.

Davranışları: Eğer aç veya kalabalık bırakılırsa çok vahşileşip birbirlerine ölümcül zararlar verirler. Gençler için karaya çıkış yerleri yapılmalıdır. Yetişkinler sudan pek çıkmazlar bu yüzden çıkabilecekleri asılı bir kaç raf onlara yetecektir. Su altındaki kovukları çok severler. Her semendere bir adet olacak şekilde kovuklar yerleştirilmelidir.

Üreme: Erkekler dişilerin önüne geçerek, onları hafif iterek ve kaçış yollarını kapayarak kur yaparlar. Dişi sperm paketlerini erkekten alıp yumurtaları döller ve bir su bitkisinin yaprağına yapıştırır. Yumurtalar 2 hafta içerisinde açılır ve yavrular çıkar. Metamorfoza uğrayıp semender hallerini almaları birkaç ay hatta 1-2 yıl bile sürebilir. Bu süreyi kısaltmak için iyi beslenmeli mümkünse sık sık su böcekleri verilmelidir. Küçüklük dönemini nemli toprakta yarı sulu bir ortamda geçirmelidir.

Alıntı:
[/font]http://www.evcilshop.com/forum/ates-karinli-japon-su-semenderi-t-1227.html

Cvp: Su Semenderi

Teşekkürler malesef kapluşlarla yaşaya mıyorlar.

Pul yemi kimse önermiyor öneren var ama şahsen ben almadan önce araştırmada yaptım bilgi edindiğimde oldu en doğru yem
kaz ciğeri ve
kurutulmuş kan kurdu.

Pul yem protein ihtiyaçlarını karşılamasa verilebilicek besinlerden biri.
Fakat pul yem yiyen bir semender görmedim duymadım :)

Evet ecem abla genelde kaz ciğeri ve kurutulmuş yem veriliyor tabi bazı pet shoplar gördüm gidip canlı yemle besliyor çünkü onlar doğadan çalınma..

ben su semenderi alıcam ama nası bi ortam hazırlamam lazım akvaryum 30 ltden küçükmü olcak ve su seviyesi nası olcak

Semender besleyen üyeler şu an girmiyorlar. İlgili konuları inceleyebilirsin. Yalnız gecko alma onlar düz cama da tırmanabildikleri için iyi önlem alamazsan kaçarlar.

Geri