Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Seviyesi

Alvin

Bronz 1 Üye
arkadaşlar benim 2 tane kaplumbağam var(yavru) akvaryumum 60.25.35 boyutunda su seviyesini çok alçak tutuyorum sizce yükselteyim mi çünkü daha yavrular derin suda belki yukarı çıkamayabilirler veya basınçtan etkilenebilirler sizce şu anda su seviyesi kaç cm olmalı kuru alan problem değil turtle bank kullandığım için her türlü su seviyesinde kullanabiliyorum şimdi temizlik yapacağım için fotoğraf atamayabilirim ama birazdan atarım

Cvp: Su Seviyesi

Kuru alanı kaçamayacakları kadar yukarı çıkarıp o seviyeye kadar su koyabilirsiniz, kapluşlar rahatlıkla yüzerler ancak suyun içinde de durup dinlenebilecekleri tutunabilecekleri yerler olsun taş, kaya, yapay bitki gibi. Yani 10cm kuru alana ayırsanız 25 cm su doldurabilirsiniz.

teşekkürler tuba abla yani suyu doldursam kaçamayacakları şekilde boğulma gibi bir şey olmaz değil mi
taş ve yapay bitkileri var akvaryum için birkaç tane de süs almayı düşünüyorum içine girip çıkabilecekleri şeyler

Eğer yüzeye çıkıp nefes almalarını engelleyecek birşey olmazsa boğulmazlar yani içine girip çıkabileceği süsler derken bunlara sıkışıp kalma riski olabilir, sıkışırsa da yüzeye çıkamaz boğulur. Su içerisinde üzerine oturup dinlenebileceği ya da tutunup uyuyabileceği aksesuarlar daha güvenli.

İpek yapraklı bitki yada mango kökü rahat etmelerini sağlıyor. Tutunuyorlar ve saklanıyorlar. Rahat etmeleri için uygun aksasuarlar.

Benim 4 cm olan kaplumbağam 37 cm derinlikte rahatça yüzüyor. Derinlik sorun olmaz.

Arda Kardeşim Kapluşlarımı Aldığımdan Beri 25 cm lik suda duruyorlar ve hiç yüzme sıkıntısı yaşadıkları görmedim, ayrıca kaplumbağalar dalmayı seven hayvanlardır , derin suyu seveceklerdir hem yüzücek alan olduğu içinde bir nevi obeziteyide engellemiş oluruz

cevap yazan herkese çok teşekkür ediyorum su sevviyesini her gün biraz daha yükselteceğim bu şekilde 25-30 cm felan yaparım

Geri