Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Seviyesi

Royce

Bronz 5 Üye
Arkadaşlarım merhabalar Öncelikle iyi geceler.
5 Adet Kırmızı yanak su kaplumbagam var akvaryumum 80 en 40 da boy var 30 cm de genislik herneyse su seviyesi alcak 5-6 cm filtrem yok 3-güne gelcek filtre olmadan su seviyesini yukseltsem ne olur ?

Cvp: Su Seviyesi

Su seviyesinin yüksek olması daha da iyi olur su miktarı arttıkça kirlenme hızı da azalır çünkü.

Ama filtrem yok su seviyesini artırınca olmesinler filtresiz . ?

neden ölsünlerki kuru alanınız olduğu sürece bir şey olmaz , onlar bizim gibi akciğeri olan canlılar , biz filtreleri sadece suyu temizlemek için kullanıyoruz.

hiç bişe olmaz kuru alanları olsun yeter.

şimdi bildiğiniz üzere filtre adı üstünde filtre görevi görüyor; suyu temizliyor.. suyun birkaç günlük kirli olmasıyla kaplumbağalarınızın ölme tehlikesi arasındaki bağlantıyı ben kuramadım ama bir tehlike teşkil etmiyor.. filtre olmadan gönül rahatlığıyla suyun seviyesini yükseltebilirsiniz. hem siz rahat uyursunuz hem kaplumbağalar ama kuru alan bulunması gerekli

Su seviyesi yukselttim Isıtıcı ve filtre taktım kuru alan taktım 5 tane kapluş sapasaglam nazar degmez inşallah :)

uvb lamba var mı? yoksa düzenli güneşe çıkarıyormusunuz?

Geri