Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su sıcaklığı hakkında..

turtle..

Altın 4 Üye
İyi akşamlar arkadaşlar..Kaplumbağalarım biraz hasta olduğu için su sıcaklığını artırdım ve ısıtıcı derecem 32 fakat termometre 33-34 derece gösteriyor.Bu ısının bir sakıncası olur mu ? Kapluşlarımda bir sorun yok,bu durumdan da rahatsız olduklarını düşünmüyorum ancak doğrusunu öğrenmek istedim.Şimdiden teşekkür ederim..

Cvp: Su sıcaklığı hakkında..

30 derecede tutun, o sıcaklık biraz fazla.

Şu an hasta oldukları için su sıcaklığını düşürmeye de cesaret edemiyorum :( herhangi bir zararı olur mu peki ?

Antibiyotik kullanmıyorsanız 30 dereceye çıkarmak yeterlidir. 33-34 çok fazla. Vücut ısıları ile nefes aldıkları havanın sıcaklığı arasında çok fark oluyor. Sudan çıktıklarında da daha fazla üşürler. Bence de yavaş yavaş hergün 1 derece şeklinde 3 günde düşürün sıcaklığı.

antibiyotik kullanıyorum,yemlerine damlatıp veriyorum..

Maksimum 32 dereceye getirin antibiyotik kullanıyorsanız ve mutlaka akvaryumun üzeri hava alacak şekilde bir havlu ile örtülü dursun.

Uzun zamandır polarla örtülü zaten.

Geri