Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su yüzeyinde kabarcıklar

emircat

Yeni Üye
Dış filtre borusu etrafı ve ön cam kenarlarının bazı noktalarında kabarcıklar oluşmaya basladi yeni bi durum,Sizce normalmidir,bir problem yaratır mı?

Ekli dosyalar

• ECA36C15-64F4-41A9-929E-AF9E5C3EEA23.jpeg
    ECA36C15-64F4-41A9-929E-AF9E5C3EEA23.jpeg
    363.3 KB · Görüntüleme: 59
Onları bardak yada maşrapayı hafif eğerek alıp temizle.

Yüzey temizleyici vs. işe yarayabilir . Bence uğraşma kalsın ben sürekli uğraşıyordum almak için ertesi gün gene çıkıyordu kaplumbağam sürekli yem için çırpındığı için .

Cvp: Su yüzeyinde kabarcıklar

Bu aslında sık rastlanan bir durum sanırım. Tam olarak neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Protein fazlalığından mı oluyor? Sürekli maşrapayla o kısmı almak gerekiyor. Ama işe yarıyor. Yüzeyde yem artığı bırakmamak, düzenli haftalık dip çekimiyle temiz su ilavesi yapmak dışında nasıl kalıcı bir çözüm bulabiliriz?

Artıklara bağlı alg ve bakteriyel reaksiyonla ortaya çıkıyor. Bunlar temizlenmezse yağlı tabaka ve mayalanma görülebiliyor. Bu daha çok iç filtre süngerinin düzenli temizlenmediğinde oluşuyor.

Geri