Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Süleman'ın Gelişim Süreci

meritiko

As 3 Üye
Bu fotoğraflarda eve geleli 1 hafta olmuştu.Daha bir kaç aylık minik yavru bir kaplumbağaydı :) O günlerde hep üzerine titriyordum.Hep kontrol altında.Yavru kaplumbağaya bakmak büyük kaplumbağaya bakmaktan daha zor bilirsiniz.Daha hassas olurlar :)

Bu fotoğrafta gözlerinin etrafı siyah çıkmış bu yavruyken her fotoğraf çektiğimde olurdu.Ama büyüdüğünde kayboldu şaşırtıcı :)

mailto:/30vzrkn.jpg

Bu fotoğrafı çok seviyorum sanki gülümsüyor :) Evin minik yavrusu sanki poz veriyor :)

mailto:/vshm4w.jpg

Buda yan profil minik yavrunun :)

mailto:/15qqe4k.jpg

Buda zaten arka profil :)

mailto:/30m1xqw.jpg

Vee Süleman büyüyor.Aşağıdaki fotoğraflar 1,5 yaşındayken çekildi.Artık abi oluyor kereta :) Bu sene cinsiyetinin erkek olduğu belli olmuştu :)

Akvaryum görünüm..
mailto:/2jc6gkz.jpg

Yakışıklı bir bakış :)

mailto:/1jnkwj.jpg

Bu fotoğrafı ne zaman görsem hep gülümserim :)

mailto:/33uano2.jpg

Bir kırmızı yanaklı için ne kadar da değişik bir alt kabuk deseni ama değil mi?

mailto:/28b6t7l.jpg

Süleman 2 yaşına bastı :) Artık her yeri dağıtıyor ısıtıcı yerinden söküyor akvaryumdaki kayaları deviriyor.Zaptedemiyorum artık :)

Yakışıklı çocuk :)

mailto:/2njvfo4.jpg

Bu da yeni çekim :)

mailto:/2mxonqs.jpg

Bu da kendi kendine kur yaparken :)

mailto:/jtvs4h.jpg

2 yaşında yarı kocaman diyelim bir kaplumbağa :)

mailto:/2mh6dmh.jpg

İşte koca 2 yıl böyle geçti :) Umarım beğenmişsinizdir :)

Cvp: Süleman'ın Gelişim Süreci

Her yaşta ayrı güzellikleri oluyor :) 6.fotoğraf hakikaten yakışıklı bir bakış olmuş :p

ya çok karizma çıkmış :) padişah havası var doğru isimde :) allah daha uzun ömürler nasip etsin kapluşuna :))

Maşallah, çok güzel bir kaplumbağa. İyi bakıldığı belli :) Uzun ömürler dilerim.

Teşekkür ederim arkadaşlar :)

Geri