Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sun Sun Hw-302

bazemu

Bronz 4 Üye
İyi geceler bir hafta önce başlıktaki dış filtreden aldım 120 Tl'ye.

Ancak petshop sahibi bu filtre ile biyolojik filtrasyon yapamayacağımı söyledi 3 sepetli bir dış filtre ile niye biyolojik filtrasyon yapamayım arkadaşlar ? Var mı bilgisi olan ?

Cvp: Sun Sun Hw-302

Sepetli bir dış filtre. Biyolojik filtrasyon yapabilirsin.

Yani içinde kullanılan malzemeyi siz seçip mekanik ve biyolojik filtreleme yapabilirsiniz.

İçerisinde kullanacağınız malzemeler belirler filtrasyon çeşidini.
Örneğin elyaf, sünger daha çok mekanik temizlikte kullanılırken karbon zeolit kimyasal filtrasyon, bio ball, substrat gibi malzemeler ise biyolojik filtrasyonda kullanılır.
Eğer malzeme seçimini doğru yaparsanız sorunsuz bir şekilde istediğiniz filtrasyonu yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim ilginiz için.

Filtrenin içinden sadece elyaf çıktı, sanırım adam o yüzden öyle dedi. Yazılan makaleleri okudum.

Ona göre bir sıralama yaptım ama sorun şu ben suyun ilk aşağıdan mı yukarıdan mı girdiğini bilmiyorum ona bir daha açınca dikkat edeceğim. Suyun ilk girdiği yere ;

1.Sepet: Seramik halkalar üzerine elyaf

2.Sepet:Biyolojik sünger
3.Sepet:Bildiğiniz koltuk süngerlerini küçük küçük kesicem üstünede biraz elyaf koyucam.

Var mı yorumu olan ?

En üst sepete zeolit ve substrat koyabilirsiniz.

Şimdilik onlara para vermek istemiyorum sert gözenekli süngerinde aynı işi görüceğini okudum bir yerden.

mailto:/wugjt3.jpg

mailto:/iciplu.jpg

mailto:/2ahxrif.jpg

Kuru alanı ısıtan lambanız var mı? Yok ise büyük eksik, hatırlatmak istedim.

Geri