Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tatlı bir kuş

GCee

Gümüş 4 Üye
İşte kuşumun fotoğraflarından bir kaçı;

Bu İzmir'e ilk taşındığımız yıl ki fotosu
mailto:/92W0U.jpg

Bu da eski kafesinden fotolar ( taaa Akşehirde iken ki kafesi. Hep boyaları dökülmüştü. Bizde yeni ve daha büyük bir kafes aldık ona. )
mailto:/Q0hdS.jpg

Bu da yeni kafesinden fotolar
mailto:/uGrvk.jpg

Bu da bu yaz balkon keyfi yaparken çekmiştim. Ama tüy değişim zamanıydı.
mailto:/2559G.jpg

Ama daha yeni fotoları yok çünkü hepsi telefonumda :(
Telefonumdaki fotoları yükler yüklemez yeni fotolar koyacağım. :133:

Cvp: Tatlı bir kuş

Bir görseniz Aşşşşşkımmmmmmm diye uzata uzata herkese bağırdığını böyle yiyesiniz gelir. Zaten bütün gelen misafirler onun konuşmasına aşık oluyor her geldiklerinde. MaşaAllah benim oğluma :)
:yuppi:​

çok tatlı çok seviyorum kuşları benimde sizinkinin renginde bi kuşum vardı 8 yıl yaşadı hastalandı öldü veterinere götürmeme rağmen kurtaramadık :'( benimkide erkekti konuşuyodu hatta küçük sarı bir plastik top vardı onunla oynuyodu hatta beraber oynuyoduk topu kuşumun bacaklarının arasından bile geçiriyodum :smile: ama öldü çok üzülmüştük ailecek :'(

muhabbet kuşlarına bayılıyorum, kuşunuz çok güzel :) Onunla birlikte uzun ömürler dilerim size :)

Yanlız çiftleşme dönemi gelmiş bu dişi burnu kahverengi olmuş tam bir erkek alabilirsiniz bu bayana :) yoksa saldırganlaşıyorlar çiftleşme dönemi geldiğinde.

Cvp: Cvp: Tatlı bir kuş

_Emre___' Alıntı:
Yanlız çiftleşme dönemi gelmiş bu dişi burnu kahverengi olmuş tam bir erkek alabilirsiniz bu bayana :) yoksa saldırganlaşıyorlar çiftleşme dönemi geldiğinde.

Hayır dişi değil erkek. Belkide risimden öyle görünüyordur fakat burnu mavi. Bu arada çiftleştirdik ama o istemedi 2. defa. ilkiyle iyi anlasmıslardı. :D çok komiktiler

İlk 2 fotoğrafta çere rengi erkek gibi duruyor ama son 2 fotoğrafta kızışmış bir dişi çeresine sahip.

Cvp: Cvp: Tatlı bir kuş

kerberos' Alıntı:
İlk 2 fotoğrafta çere rengi erkek gibi duruyor ama son 2 fotoğrafta kızışmış bir dişi çeresine sahip.

Çünkü yaşı ilerledi. Erkek olduğu kesin çünkü dişi karşısındaki hareketlerinden belli oluyor. :133:

Maşallah bendede 12 yaşında bir muhappet kuşu var. :)

MaşaAllah bayağı büyükmüş. :133:

Benimde kuşum var fakat kafes seçiminiz çok yanlış boyalı kafesler önerilmiyor altın rengi kafesler varya onu almalısın birde tüneklerin ahşap olmalı plastik tünek olunca tırnak sorunları oluyor bu yaramazlarda :)

İkiside yeşil olduğu için ben aynı sandım :D dikkat etmemişim bir erkek bir dişi caresi maviyse erkek kahverengi - beyaz ise dişidir ^^

Kuşum dün ben okuldan gelmeden önce ölmüş... :( :59:

Başınız sağ olsun :( benim 14 yıl yaşayan kuşun tıpatıp aynı renklerinde. Yaşı gelmiş miydi ?

başınız sağolsun. ben de de mavi vardı.10 seneyi geçkin yaşadı. ilgilenmedik mi söver dururdu. bir ara dişi almıştık yanına hayvana bir ilgi gösteriyorduki. yemini suyunu ağzına veriyordu. sonra fazla ilgiden heralde öldü dişi. sonra bizim kuzende dişi vardı ona iç güveysi vermiştik. orda da 2 sene sonra niyazi oldu.

Cvp: RE: Tatlı bir kuş

AEK' Alıntı:
Başınız sağ olsun :( benim 14 yıl yaşayan kuşun tıpatıp aynı renklerinde. Yaşı gelmiş miydi ?

6-7 yıldır bizimleydi..

cem' Alıntı:
başınız sağolsun. ben de de mavi vardı.10 seneyi geçkin yaşadı. ilgilenmedik mi söver dururdu. bir ara dişi almıştık yanına hayvana bir ilgi gösteriyorduki. yemini suyunu ağzına veriyordu. sonra fazla ilgiden heralde öldü dişi. sonra bizim kuzende dişi vardı ona iç güveysi vermiştik. orda da 2 sene sonra niyazi oldu.

:smile:

benim de güvercinlerim var ama senin kuşun çok tatlı

Geri