Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tavşan

düzgün ali

Bronz 4 Üye
tavşanlar hakkında ne düşünüyorsunuz bakımı hakkında kendi düşünceleriniz?

alıntı olmasın
,

Cvp: tavşan

Tavşan evde beslenmez. Bahçede diğer hayvanların zarar veremeyeceği şekilde tellerle çevrili genişçe bir kafes yapılmalı. Ayrıca rutin veteriner hekim kontrolü ve aşılar gerekir.

Evde beslenebilir ama bahçe ortamından bakımı daha zor oluyor evde ve hayvan emin olun çok sıkılıyor. o yüzden ideali bahçede beslemek. Ben besliyorum şu an evde tavşan buldugu yere işiyor :) hemen silince bir sorun olmuyor ama silmezsen koku yapıo :)

mailto:/zah6h.jpg

aldığımızda yumrugum kadardı neredeyse büyüklüğü şuan 5 kiloya yakın Maşallah :)

tabi aşılarınıda unutmamak gerek iç-dış parazit aşısı yapılıyor tavşanlarda ya 3 ayda bir ya 6 ay da birdi tam hatırlamıyorum.

evden dışarı çıkarılmıcaksa kuduz aşısına gerek yokmuşama bahçede beslenecekse kuduz aşısı da yapılması gerekiyor. K.bakma ayrı ayrı yazdım hep unutuyorum sonradan aklıma geliyor :)

ali hiç bulaşma iflahını söküyor adamın ben iki hafta zor dayandım. beslemesi bir şey değil temizlikle uğraşılmaz. geçtiği her yeri pisletiyor. bahçeli ev varsa kümes yapar içine koyarsın. bahçeye çıkardın mı yakalayamıyorsun.

Geri