Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tekrar beslemeye karar verdim

AlperDeniz

Bordo Bereli
Arkadaslar 2 kaplusumu 2 gunde kaybetmistim maalesef :'( Hala o olayin şokundayim. Miniklerim beni terk etti :'( Kimya sinavi vardi ayni gun ondan da 03 aldim. Yani bu olay beni çok etkiledi gerçekten :'( Akvaryumumu kırdım , paramparça ettim. Fakat dedem bugun teselli için 70 CM genisliginde bir akvaryum aldi. Bende unutmak icin miniklerimi semender beslemeye baslamak istiyorum. Neler lazim? Beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim.
Şuan sadece filtre , isitici ve 70 CM akvaryum var. Neler gerekli liste yaparsaniz sevinirim

Cvp: Tekrar beslemeye karar verdim

Allahın dediği olur kardeşim herkesin herşeyin bi ömrü var bu dünya da sen canını sıkma.Tekrar bi dost edinecene sevindim.

Tesekkur ederim Mehmet :) Çok etkiledi ama gercekten. Semender alicam bende :) Cok hoş hayvanlar ama bakimlari hakkinda pek bilgim yok

benim de yok:) emre felan besliyo sanırım .

Biri benim adımımı andı :D
Hemen yardım ediyim :D
Ben kendimde semender besliyorum biliyorsun öncelikle canlı bitki olması lazım bunlar
Anubias barteri, Eledoa, Rubra,Su mercimeği , Pistia
Kum olarak ben silis kum kullanıyorum
Karasal alanda seramik taştan bolca canlı bitki bulundurmalısın ve su seviyesi düşük olmalı en fazla 12 cm yüksekliğinde doldurmalısın semenderler derin sularda yaşayamazlar
Su ısısı 22 derece olmalı ısıtıcı kullanmana gerek yok sıcaktan nefret eder bu canlılar filtre akıntılı olmasın rahatsız oluyorlar çünkü.
Üstüne kuvvetli bir ışık tutma karanlık yerleri severler :)
Ve üstüne sineklikten bir kapak yapmalısın ki kaçmasın ^^
YEM OLARAK
Kan kurdu
Kaz ciğeri
Karides
CANLI YEM YEDİRME
Parazit yapıyor ve kuru yem yiyen bir yerden almalısın :/

emre geldi ve olaya hemen el koydu :D bu arada tekrar başın saolsun alper :(

Geldim ve olaya el koydum :D :D eveet !! :D

Herkese çoook tesekkur ederim arkadaslar.
Emre bana alicagim seylerin fiyat listesini yapar misin?

Pet Shoptan Pet shopa değişir fiyat listesini kafama göre yapamam ki benim toplam 82 TL Tutmuştu.

Geri