Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iştahsızlık

Atyxah

Gümüş 5 Üye
2 gündür sürekli kuru alanda duruyordu suya koyup yem veriyordum yiyip tekrar çıkıyordu ama bu sabah yem verdim yemedi olduğu gibi bıraktı zorladım birkaç kere daha yemin önüne suya bıraktım yine yemedi hâlâ olduğu gibi duruyor dün kuru alanda dura dura gözünün etrafı beyaz beyaz kireç gibi olmuştu kabuğu da beyazlamıştı o normal zaten hep beyazlıyor kuruyunca

3.5cm kabuk boyu var tetra reptomin sticks ve gammarus veriyorum sabah gammarus yemedi tetra da denesem mi acaba

2 gündür sürekli kuru alanda duruyordu suya koyup yem veriyordum yiyip tekrar çıkıyordu ama bu sabah yem verdim yemedi olduğu gibi bıraktı zorladım birkaç kere daha yemin önüne suya bıraktım yine yemedi hâlâ olduğu gibi duruyor dün kuru alanda dura dura gözünün etrafı beyaz beyaz kireç gibi olmuştu kabuğu da beyazlamıştı o normal zaten hep beyazlıyor kuruyunca

3.5cm kabuk boyu var tetra reptomin sticks ve gammarus veriyorum sabah gammarus yemedi tetra da denesem mi acaba
Isıtma lambası aldınız mı?

Lamba yansa da klima hasta eder. Klima ve pencere açılması durumunda hayvan mutlaka su içinde olmalı. Yada başka odaya alın. Klima sürekli çalışıyorsa o odada olmaz.

Hayvana vitamin damla verin her gün 1 damla iştahı açılana kadar.

Lamba sürekli gündüz 12 saat yanacak.

Eğer fazla soğuk yiyip üşütmediyse 1-2 gün sonra toparlar.

Lamba yansa da klima hasta eder. Klima ve pencere açılması durumunda hayvan mutlaka su içinde olmalı. Yada başka odaya alın. Klima sürekli çalışıyorsa o odada olmaz.

Hayvana vitamin damla verin her gün 1 damla iştahı açılana kadar.

Lamba sürekli gündüz 12 saat yanacak.

Eğer fazla soğuk yiyip üşütmediyse 1-2 gün sonra toparlar.
yok klima öyle çok açılmadı yarım saat felan açıldı ama ilk açtığımda lamba yoktu 10 15 dakika sonra taktım lambayı

lamba çok ısınıyor başlığını da çok ısıtıyor bide hemen yanımda gözümü de alıyor 12 saat açması pek mantıklı gelmiyor açıkçası

O şekilde yanar hayvan istediği zaman çıkar iner.

Göz alıyorsa ve çanak arkasında hava deliği varsa o delikleri kapamayacak şekilde alüminyum folyoyu çanağa sarıp ampul ucunu göstermeyecek şekilde uzatın.

O süre bile üşütmesi için yeterli yavru hayvanların bünyesi zayıftır çabuk etkilenirler.

O şekilde yanar hayvan istediği zaman çıkar iner.

Göz alıyorsa ve çanak arkasında hava deliği varsa o delikleri kapamayacak şekilde alüminyum folyoyu çanağa sarıp ampul ucunu göstermeyecek şekilde uzatın.

O süre bile üşütmesi için yeterli yavru hayvanların bünyesi zayıftır çabuk etkilenirler.
tamamdır hocam teşekkürler

IMG_20230811_105809.jpg
by şekilde iyi mi

ve lambanın dış kısmı çok ısınıyor bu duya zarar verir mi kırmızı tutacak var ya orası yanar mı fazla ısıdan dolayı üzerinde max 60w yazıyor ama armut lamba kullandım kaç w bilmiyorum

Ampul max 60 olacak. Duyu seramik değilse erime yapabilir. Elektrikçi de seramik duya çevirtebilirsiniz yada knitex marka mandallı lamba alın.

Bu konuda yazdım.

Mesafe çok yakın yükseltin. Wattını bilmiyorsanız riskli olur. 60 watt üstü ise aşırı güç çekme ve ısı kabloları eritip şerare yaptırır.

Tabana cam derece yatırıp yarım saat sonra bakın 32 olan nokta uygun mesafeyi verir.

Hayvanı kızartabilirsiniz.

Ampul max 60 olacak. Duyu seramik değilse erime yapabilir. Elektrikçi de seramik duya çevirtebilirsiniz yada knitex marka mandallı lamba alın.

Bu konuda yazdım.

Mesafe çok yakın yükseltin. Wattını bilmiyorsanız riskli olur. 60 watt üstü ise aşırı güç çekme ve ısı kabloları eritip şerare yaptırır.

Tabana cam derece yatırıp yarım saat sonra bakın 32 olan nokta uygun mesafeyi verir.

Hayvanı kızartabilirsiniz.
peki teşekkür ederim

60w altı bir lamba alsam plastik duy sorun çıkarır mı peki

Lamba en az max 60 watt kaldıracak duy seramik olacak.

Geri