Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Termometre kırıldı yardım

paulownia

Bronz 5 Üye
Akvaryumun icindeki termometre kırıldı içindeki kırmızı şey hale duruyordu suya fazla karışmamış ne zaman kırıldı bilmiyoruz annem farketmiş ve hemen aradı akvaryumun içinde cam parçalı kalmış ufak şekilde termometre cıva vardır diye korkuyorum napmaliyim böyle bir termometre
583_n11.jpg

Hayvanı akvaryumdan al başka bir kaba koy suyu boşalt iyice temizle akvaryumu hayvanı da yıka benimde başıma gelmişti termometrelerde alkol olur genelde civa artık kullanılmamakta(çok nadir olur)

Akvaryum dereceleri genelde alkol bazlıdır. Yalnız bu markayı bilmiyorum. Sera yada jbl olan modeli alkol bazlıdır bunlardan birini alırsın. Onlar sağlam. Daha kırılddığını duymadım. Cam ufak parçalara ayrıldı ise suyu ve tabanı temizlemek lazım. Civa ihtimaline karşı tamamen temizlemen iyi olur.

Tabanda kum var ise onu da çıkar. Cam parçaları dağılmış olabilir. Cıvalı ise kuma bulaşmış olabilir. Filtreyi de iyice yıkamalısın.

Tamam suyu tamamen boşaltıp akvaryumu temizliyecem ve filtre yıkanacak çok teşekkür ederim

Bir petshop sitesinde bu derecenin civalı olduğu yazıyor. Akvaryumu tamamen temizlersiniz.

Bir petshop sitesinde bu derecenin civalı olduğu yazıyor. Akvaryumu tamamen temizlersiniz

Bir petshop sitesinde bu derecenin civalı olduğu yazıyor. Akvaryumu tamamen temizlersiniz.
Marka bu değil örnek olarak koydum ama bende bakınca civali termometre olarak çıkıyor bu sarı renkli termometreler akvaryumu temizlemek için suyunu boşaltıp normal bir bezle mi silmeliyim yoksa tuzlu suyla mi yikamalıyim

Tuza gerek yok ama birkaç defa doldur boşalt yaparak iyice temizlersin. Ameliyat eldiveni kullan. İşin bitince kullandığın bezde dahil hepsini at. Civa ağır metal dediğimiz özellikte zehirleyicidir.

İçindeki suyu tamamen alınca havlu peçete ile üstünden geçip kurut.

Filtrenin süngerini bulaşık deterjanı ile yıkayıp su dolu bir kapta bir gün beklet. Filtrenin kendisini de suya koyabilirsin.

Tuza gerek yok ama birkaç defa doldur boşalt yaparak iyice temizlersin. Ameliyat eldiveni kullan. İşin bitince kullandığın bezde dahil hepsini at. Civa ağır metal dediğimiz özellikte zehirleyicidir.

İçindeki suyu tamamen alınca havlu peçete ile üstünden geçip kurut.

Filtrenin süngerini bulaşık deterjanı ile yıkayıp su dolu bir kapta bir gün beklet. Filtrenin kendisini de suya koyabilirsin.
Tamam çok teşekkür yardımlarınız için

Dikkat et cam kırıkları yaralamasın. Kesilirse o bölgeye bastırıp kan akmasını sağlarsın.

Akvaryum filtreyi temizledim suyunu degistirdim kuruladım kaplumbağa temizledim bir sıkıntı yok anormal bir davranış göstermedi şuana kadar herkese tekrardan teşekkürler????

Geçmiş olsun. Fazla yayılmadığına göre temizlenmiştir.

Bu modelin jbl yada sera marka olanını alırsın hangisi ucuzsa.

Büyük ihtimal hayvan kabuğunu vurmuştur.

Geri