Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Almak İstiyorum

Dino

Bronz 3 Üye
4-5cm kabuk boyundaki kaplumbağama şu linkteki akvaryumu aldım: https://www.n11.com/urun/kaplumbaga-bahcesi-cam-akvaryum-3770281?magaza=nandidpe
ama büyüyünce illa akvaryum yaptırmam gerekecek. ısıtıcı vs araştırdım ama siz yinede söyleyin. bir dikdörtgen akvaryuma şu linkteki kuruma alanını alacağım: https://www.hepsiburada.com/hector-...atformu-p-HBCV00000Z56O1?magaza=Markapazaryer
acaba bu kuruma alanı uygun olur mu. bunda yaşayabilir mi. alacağım dikdörtgen akvaryumunu da bulamadım. kısacası bana fazla pahalı olmayan dikdörtgen akvaryum, ısıtıcı, lamba ve kuruma alanı önerir misiniz. ve ilk linkteki akvaryumda yaşayacak bir süre, dikdörtgen akvaryumu ne zaman yaptırmam gerekir.

Konuyu görmemişim özür dilerim.
Akvaryuma suyu doldurduktan sonra ölçülerini ve doldurulan su yüksekliğini söyleyin ona göre su ısıtıcı önerelim size.

Kuru alan çok pahalı daha uygununu bulabiliyorsanız onu alın.
Aldığınız akvaryumun kuru alanı ve rampası var siz kuru alanı sonrası için mi alıyorsunuz yoksa başka kaplumbağa için mi?

Isıtma lambasıyla alakalı bu konudan bilgi alabilirsiniz ;

Sorunuz varsa mutlaka sorun.
Bu arada hasta olan kaplumbağanın durumu nasıl?

Son düzenleme:
Konuyu görmemişim özür dilerim.
Akvaryuma suyu doldurduktan sonra ölçülerini ve doldurulan su yüksekliğini söyleyin ona göre su ısıtıcı önerelim size.

Kuru alan çok pahalı daha uygununu bulabiliyorsanız onu alın.
Aldığınız akvaryumun kuru alanı ve rampası var siz kuru alanı sonrası için mi alıyorsunuz yoksa başka kaplumbağa için mi?

Isıtma lambasıyla alakalı bu konudan bilgi alabilirsiniz ;

Sorunuz varsa mutlaka sorun.
Bu arada hasta olan kaplumbağanın durumu nasıl?
aldığım akvaryumun kuru alanı var evet. kaplumbağam biraz daha büyüyünce büyük bir akvaryum alacağım onun için kuru alan linki gönderdim. hasta kaplumbağanın alt kabuğu incelmiş durumda, geçen istanbula yanına gittiğimde baktım durumu kötüydü. sahibi veterinere götürmem için bana verecekti ama sonra vazgeçti. sürüngen veterineri bulmuşlar ona götürecekler. bu arada, o aldığım cam akvaryumda kaplumbağam ne kadar durabilir ne zaman akvaryum değiştirmeliyim

Kabuk incelmiş ise eczaneden devit damla alsınlar. İlk 2 gün ağzına 1 damla sonra 10 gün boyunca 2 günde bir 1 damla damlatsınlar. Sonra bakmak lazım.

7 cm kabuk boyu itibariyle kullanılmaz yeni akvaryuma geçmek lazım.

şimdi söyledim genta vitamin alcaklar onu vercek o olurmu

Genta ile deviti aynı anda vermesinler. Gentanın etkisini düşürür.

Geri