Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tetratech ex-1200 ve jebo-lifetech 839

anarxia

Elmas 1 Üye
arkadaşlar merhaba, yeni bir sistem kuruyorum kaplumbağam için, 200 litrelik akvaryuma 190 litre civarı su dolduracağım, sadece 1 kaplumbağam var, uzun araştırmalar sonucu 2 tane filtrede karar kıldım, tetratech ex-1200 ün 1200 litrelik debisi var saat başına ve fiyatı 160 lira, jebonun ise 1500 ve 90 lira, şimdi genelde tetra öneriliyor kalitesi bakımından, fakat jebonun debisi zamanla düşmesine rağmen fiyatı çok ca<zip geliyor, ne dersiniz? sizce hangisini almak daha mantıklı zira öğrenciyim ve cidden pek iyi mali durumda sayılmam, o 70 lira benim için büyük bir rakam zira sadece filtre değil 50 tane daha alet alacağım.

Cvp: tetratech ex-1200 ve jebo-lifetech 839

Sefa Bey tetranın kalitesi tartışılmaz.
Benim tercihim ondan yana olurdu.
Size tavsiyem güç sarfiyatlarınıda göz önünde bulundurmanız.Uzun vadede sizi etkileyecek çünkü.
Tetra 21W ve içi dolu şekilde size gelecek.
Jebo 35W ve onunda içi dolu gelecek.

Enerji sarfiyatı ve genel performans değerlendirmelerini göze alarak seçiminizi yapın.

haklısınız sanırım, şöyle düşündüm de ileride gidip yeni bir filtre alacağım muhtemelen tankı büyütmeyi düşünürsem, bu sefer hem yeni filtrenin hemde eski filtrenin parasını vermiş olacağım, 1 tane alıp ömürlük kullanmak daha mantıklı, biraz zor duruma düşeceğiz ama problem olmaz heralde :)

Ben jebo 825 kullanıyorum gayet iyi ama sadece içindeki aktif karbon yerine zeorit koyucam.

debi düşmesi oluşuyor mu peki?

Geri