Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk dökme sorunu?

YılanÇiftliğim

Yeni Üye
Arkadaşlar bir formda gördüm büyük "kırmızı yanaklı" su kaplumbağaların güneşlenmeleri en az 4-5 saat olmalıdır yazıyor. Doğru mu? Ayrıca kaplumbağam sadece saat 1buçuk ila 2 saat güneşte kaldı ara sıra kabuğuna su döktüm çok fazla kuru kalmasın diye ama biraz kabuğu döküldü sorun olur mu?

Arkadaşlar bir formda gördüm büyük "kırmızı yanaklı" su kaplumbağaların güneşlenmeleri en az 4-5 saat olmalıdır yazıyor. Doğru mu? Ayrıca kaplumbağam sadece saat 1buçuk ila 2 saat güneşte kaldı ara sıra kabuğuna su döktüm çok fazla kuru kalmasın diye ama biraz kabuğu döküldü sorun olur mu?
Hayvanın kabuğunda yumuşama var mı? Hayvanları güneşe çıkarmıyoruz bunun yerine uvb lamba ve ısıtma lambası kullanıyoruz. Vitamin kullanıyor musunuz? Hayvan kaç yaşında kabuk boyu kaç cm?

Kaplumbağaların kabuk dökmesi normal bir durum bir sorun belirtmiyor.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Bulunduğu akvaryumun ölçüleri nedir?

Sistemde ekipman var mı? Su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre?

Kendisi kabugunu doktuyse Kaplumbaganız yavru bir kaplumbağa ise normal bir durum değil. Kaplumbaganiz yetiskin ise normal bir durum. (Yetiskin kaplumbaga 7 Cm+ Kabuk Boyu)

Siz kabugunu cıkardiysaniz. Yavru kaplumbagada plaka hasar almış olabilir yetiskin kaplumbaga zamanla toparlar

Geri