Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tosbikim buyuyor mu yoksa hasta mı

tosbik52

Yeni Üye
merhaba
kısa sure önce bı kapluş aldım daha önce de beslemiştim ama eve giren bi karga onu öldürmüştü . Tabi onda bu kadar bilinçli değildim kapluşum ilk zamanlar yemek yemiyordu en don bir pet shopu aradım ve uc haftadır yemek yemediğini söyledim oda salam yiceğini söyledi akvaryum falan aldıktan sonra salam yemeye başladı sımdi ise güzel bi şekilde yem yiyor ama grammus yiyor sadece başka bır şey yediremiyorum bu arada kabuğuna da iki günde bir devit 3 vitamini suruyorum ve kuruyana kadar akvaryuma almıyorum sonra lambasını takıp mango da keyif yapıyor ışığıda var bu durumda sakıncalı bı şey var mı acaba

Hayvanın kabuk boyu ne kadar ?

Salam, sosis, sucuk işlenmiş et kategorisinde bunları hiçbir zaman vermiyoruz içeriğindeki ömrünü uzatan maddeler doğrudan hayvanın pankreası ve karaciğeri için zararlı.

Isıtıcı lamba günde 12 saat uvb 3-4 saat arası yanar.

Cvp: tosbikim buyuyor mu yoksa hasta mı

kabuk boyu 4 5 cm kadar isitici lamba nedir uv lamba kullaniyorum ama

Sera carnivor veya eheim professional turtle food al.

Deviti sürme, ağzına da damlatma. Daha ufak titiz bakmak lazım. Bu dönemleri hastalığa yakalanma riski yüksektir. Dışarda durmasın akvaryumda zaruri haller dışında çıkarmamalısın.

Ampul sadece uva ise ısı verir. Uvb veya uva+uvb içerikli ise ısı vermez ikinci bir lambada klasik soft armut ampul ile ısıtmak lazım.

Su 28 kuru alan 32 derece olacak. Uvb içerikli ampul mesafesi 13 W ise 17-18 cm'den; 25-26 W ise 27-28 cm'den konumlandırılır.

Uv ampul radyasyon yayar. Göz ve deri teması olmasın özellikle çocuk varsa lamba yandığı sürede yaklaşmasın. Hayvan ufak kaldığı süre günlük toplamda yarım saati aşmasın. Ona göre ayarlarsın. Ama sadece uva ampul ise o ısıtıcı görevi de gördüğü için 12 saat yanar. Uva metabolizmayı canlandırır. Uvb ise D vitamini sentezi yapmasını sağlar. Zaten uvb varsa devit kullanmayız.

mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Bu konuyu da incelemelisin gerekli bilgiler detaylı yazar. Aklına takılan soru olursa her zaman sorabilirsin.

Geri