Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

türünü bulamadım

rakik

Yeni Üye
iki tane kırmızı yanaklı su kaplumbağam var. bu bayram bir tane de hediye geldi. yalnız bunun türü farklı. en başta yanakları kırmızı değil. biraz araştırdım ama bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
şimdilik plastik kapta duruyor, akvaryuma almak istemedim araştırma yapmadan. yanağını da çekmek istedim ama poz vermedi :)
buyurun fotoğrafları;
mailto:/img530/5020/img0217xu.jpg

mailto:/img413/804/img0218df.jpg

Slm, Kaplumbağanız Çizgili Dere Kaplumbağası ismiyle bilinen M. caspica dır. Cinsiyeti dişi. Kırmızı yanaklılar ile yaşaması mümkün değil. Kırmızı yanaklılar bu türü avlayabilecek kadar güçlendiklerinde bu hayvanı öldürürler.
Doğaya salmanız veya tecrübeli birine vermenizi öneririm . Beslemek istiyorsanız geniş kuru alanı olan, 20-30 cm su derinliği olan bir akvaryum kurun. Kötü yüzücüdüerler, derin suda boğulurlar. Bazı kaynaklarda terrapin sınıfında gösterilsede eski göl (bataklık) kaplumbağalarındandır

MonarK' Alıntı:
Slm, Kaplumbağanız Çizgili Dere Kaplumbağası ismiyle bilinen M. caspica dır. Cinsiyeti dişi. Kırmızı yanaklılar ile yaşaması mümkün değil. Kırmızı yanaklılar bu türü avlayabilecek kadar güçlendiklerinde bu hayvanı öldürürler.
Doğaya salmanız veya tecrübeli birine vermenizi öneririm . Beslemek istiyorsanız geniş kuru alanı olan, 20-30 cm su derinliği olan bir akvaryum kurun. Kötü yüzücüdüerler, derin suda boğulurlar. Bazı kaynaklarda terrapin sınıfında gösterilsede eski göl (bataklık) kaplumbağalarındandır

Lütfen Kısaltma Yapmayalım...

yok yani mesajda dikkat çeken slm kelimesimiydi ? Lütfen mesaj içeriğinden faydalanmaya çalışın, uyarı işini de moderatörlere bırakın .

bilgiler için çok çok teşekkürler. iyi ki diğerlerinin yanına koymamışım. biraz zor olacak ama doğal ortamlarına bırakıcam artık. tekrar teşekkürler, iyi günler

Geri