Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ucuz akvaryum fanı yapımı

woswos

Bordo Bereli
Yaz ayları nedeniyle benim akvaryumun suyu çok ısınıyordu.Bu yüzden internetten araştırtım ve fan olyını buldum fakat bu bana pahalı gelmişti ve bu fanı kendim yapmaya karar verdim.Bu fanı yaparken evdeki malzemeleri kullandım ama çarşıdan alsaydım en fazla 10TL tutardı.Gelelim fanın yapımına;

Fan için gerekli malzemeler:

*Elektrikçi bandı(bu ban normal banda göre hem daha kolay yapışır ve açılır,hemde ısıya dayanıklıdır.)
*12V adaptör
*Makas
*Orta boy bilgisayar fanı
*Elektrik anahtarı

1.Adaptörümüzün ucunda soket var onu kesiyoruz.
2.Yapışık olan iki kabloyu ayırıyoruz(yaklaşık 5 cm kadar)
3.Ayrılan iki ucun ve fanın kablosunun plastiğini bir kesici yardımıyla soyuyoruz(1-2cm kadar)
4.Sıyırdığımız bakır kabloları birleştiriyoruz.
5.Sonra üstlerini elektrikçi bandı ile kaplıyoruz.
6.Kullanıma hazır olmuş olyor.
7.Akvaryumun uygun bir yerine sabitliyoruz.

Videoları:
Video 1
Video 2

NOT:Saatte 2 derecelik bir düşüş sağlıyor 50 lt'lik bir akvaryumda.(lt arttıkça sıcaklık düşüşü azalır.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: Ucuz akvaryum fanı yapımı

Çok güzel olmuş elinize sağlık.

Sağolun, yaklaşık bir saatdir çalışıyor ve 2 derece düşme sağladı.

benim fikrimden mi esinlendin?bunu bende kullanıyorum fakat benimki anahtarsız.çünkü o anahtar ısınmaya sebep oluyor.adaptör fişte kalıyor,anahtarı kapatıyorsun ve adaptör elektriği fana iletemediği için ısınıyor.hayırlı olsun

Saol, ben sadece senden değil benim konuma mesaj yazanlardan esinlendim.Ama seninde bir payın var.

bir faydam olduysa ne mutlu bana:)bende internetten öğrendim(balıklar ile ilgili bir siteden)

Geri