Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ucuz mandallı lamba

cem

Süper Moderatör
Yönetici
lamba max 60 W, duy seramik ve hem uv lamba hemde düz ampul hepsinde kullanabiliyorsunuz. komple beyaz; çanağı kırmızı ve komple siyah modelleri var yalnız aldığım yerde sadece siyahı vardı. kablosu 1 mt.

masa lambası

masa lambası

masa lambası

masa lambası

bu arada italyan malı LEUCI marka yeşil boyalı ampulde aldım bu 40W ışığı loş ve ısısı güzel. fiyat 3 tl ama ikisini ben 5 tl'ye aldım. night glo'ya dünyanın parasını vermeye gerek yok artık. emin sen boşuna çabalamış ve masrafa girmişsin. ????

gece lambası

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: arkadaşlar ucuz lamba buldum.

Pek kaliteli sayılmaz ama ben aynısını 6.5 tl'ye almıştım çin malı bir şey ama işimi görüyor.

Cem bu tarz ucuz armatürlerde seramik duy bulman gerçekten müthiş. Ben de telefon ile Karaköy'de bir elektrikçide 40 watt soft ampul buldum. Bu hafta sonu gidemedim ama uğrayacağım inşallah.

Selim o 6.5 TL olanların kablosu ince ve plastik duy. 40 watta kadar işe yarıyor ama 60 watt takınca koku ve kısa devre riski oluşuyor :) Seramik duy buldun mu kaçırmamak lazım. Gerekirse 2-3 TL ye kalınca bir kablo alıp güçlendirilebilir.

Bu bizim massivelerin yanına iyi bir seçenek olmuş Cem abi. Uvb lamba için gittigidiyor dan alınan masa lambalarına benziyor kullanış özellikleri olarak. Massiveden artısı uzun ve kıvrılabilir boynu olmuş. Massivelerde senin de bildiğin gibi sadeye yön değiştirebilme seçeneğimiz vardı, bunda yakınlık uzaklık mesafesinin de ayarlanabilmesi çok iyi. Olurda bizim kuru massivelere bir şey olursa kapını çalarım artık :smile: Bu arada da sen dayanıklılığını test edersin bilgilendirirsin bizi. Fiyat olarakta yarısıymış zaten massivenin.

Lamba konusunda yıkıldım diyebilirim :ff: O kadar uğraştık (gerçi son deneyi hala kullanma vaktim ve şansım olmadı) 3 TL ye hazırı varmış. Uzun zaman diliminde randımanı tam alabilirsen exo terra sana dava açabilir demedi deme :haha: Forumca niğt glodan kurtulmuş oluruz valla. Ben 2 ampul için şimdilik seni yormayacağım, buralarda aynı ampul arayışı içine gireceğim. Baktım olmazsa kapını çalarız artık veya da eğitime tekrar Ankara ya gideceğim zaman adrese giderim.

Kısacası iyi seçenekler oldu. Teşekkürler

selim o dandik olandan bende de var bu da çin malı ama ona göre kaliteli, kablosunun uzunluğu ve kalınlığı bir yana körük içi aksamda sert. diğerine uv ampulü taktığımda ağırlığıyla eğiliyordu aşağıya bunda o eğilme olmuyor. körüğü daha uzun. mandal aralığı geniş kalın, yüzeylere tutturma olanağın var. mandalda bir yüzeyde iki tane lastik takoz var ve her iki ampule de uyumlu olması artısı. massive'e 32 tl vermektense bunu almak daha iyi.

emin onlarda pahalıya vermesinler. onların sattığı fiyata bunlardan 6 veya pazarlıkla 7 tane alabilirsin. güzel tatlı loş bir ışığı var yanarken resmini çektim ama beyaz ışık gibi gözüktü. 40 W olduğu için biraz daha yakın konumlandırma gereksinimi var.

Teşekkürler Cem. Bu lambayı bulman iyi olmuş. Zira Massive dışında 60 w kaldıran lamba yoktu. Son Bauhaus ziyaretimde onlarda kalmamıştı. Fiyatıda yüksek. Çanağın uvb ampul uyumu mükemmel. Gittigidiyora da muhtaç kalmayız. Zaten o lamba çok kalitesiz. Sağı solu dökülmeye başladı ve biri bana bozuk gelmişti. Bu lamba için tek sorum çanağı metal mi?

Kutuda markayı görünce araştırdım. İstanbulda oturanlar için Horoz firmasının linkinden Çatalca da olduklarını öğrendim. Elden satışları var mı bilmiyorum ama kendi fiyatları ve satış yaptıkları bayi durumunu yarın sorarım. Buradan da destek sağlamış oluruz.

Lamba:

Bu arada bu firmada soft 40-60 w e27 duylu ampullerde var. Sadece ecolite bağımlısı olmamak için bunu da soracağım. Linkte alt sıralarda HL 432 ve HL 433 kodlu olanlar tam bize göre. Özellikle HL 432 iyi gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

çanak metal ve arka kısmında hava alma delikleri var. sor bakalım belki daha ucuza da bulursun 15 tl'ye burada satıldığına göre 10 tl civarıdır tahminim. bir anda ampul çeşitliliğini çoğalttık. bir de uv satan bir türk firması bulduk mu tamam. avrupa battı artık. :smile:

RE: arkadaşlar ucuz lamba buldum.

Keşke uvb de yapsalar. Bu lamba çok iyi oldu. İyi yakaladın gerçekten. Çanakta metal. Çok iyi imiş.

İmalatı çin de yaptırmışlar ama anladığım kadarıyla kendi markaları adı altında. Bencede ana firmada hemde yol gitmeden daha ucuzdur. Yarın bunu ve ampulleri soruşturacağım.

Bu lamba bizim kuru alan zeminine daha rahat ampul sarkıtmamızı sağlar. Biraz uzak kalıyoruzya.

40 watt soft ama büyük armutlardan değil de ufak gece lambası boyutlarında bir ampul buldum Beşiktaş'ta ara sokakta bir elektrikçide. Tesadüfen sordum 4 adet kaldı dedi. Kaç lira dedim. 70krş. dedi:) 4ünü de aldım. Hatta orda hemen duya taktı hem ısısı hem de ışığı idealdi. Sanıyorum Emre senin linkte verdiğin 432 yada 433 gibi. Ampul küçük olduğu için mandallı lamba ile sarkıtılabiliyor. Resmen piyasa araştırmacı olduk.

Babamın rahmetli bir arkadaşı vardı. 55 yaşında vefat etti. Elektrikçiydi ve Beşiktaş'ta dükkanı vard. Ne istesem temin ederdi. Şimdi o aklıma geldi. Çok yardımı dokunmuştu.

Sorma, bu mandallı lamba ve soft ampul konusunda aylardır sınırda gidiyoruz. Dediğin gibi piyasa araştırmacısı olduk. Cem in bu firmasından önce bildiğin gibi alternatif dahi sunamıyorduk. Şu uvb takılabilen gittigidiyor mandallı lambası için hayatımın ilk internet alışverişini yaptım.

Uvb ampul özellikle en büyük problem. Ben zamanında ürünlerin azaldığını farkedince öyle bir alım yaptımki yazın değişen 3 uvb sonrası halen elimde 2 yedek var :)

Şirkete gidince rahatça şu firma ile görüşeyim. Detayları buraya yazacağım.

Linkte yazan Çatalca daki merkezi aradım. Bana Karaköy ana satış ofisinin iletişimini verdiler. Tel: 0212-2920672 Buradan koli ile alabilirmişim. Koli içerisinde 12 adet lamba var ve tanesi 14 tl imiş. Soft ampuller yasaklanmış. Üretimi yokmuş. Anadolu yakasında oturduğumu öğrenince bana Anadolu yakasından Sakarya ya kadar olan bölgeye bakan pazarlamacılerının telefon numarasını verdiler. Gökhan bey ile görüşüp Kadıköy, E-5 Merdivenköy ve Çekmeköydeki yerlerin iletişim bilgilerini aldım. Bunlardan sadece birinde mandallı lamba ve soft ampul var. Diğerlerinde yok ama kaç tane gerekli diye sorup getirtme alternatifini belirttiler.
Değişim Elektrik - Kadıköy
Tel:0216-4189592
Mandallı lamba: 17,5 tl ve şu an ellerinde 3 adet var.
Soft ampul bu markadan bahsetmedi ama ellerinde 60 w 1,5 tl olarak mevcut.

Oska Elektrik - E5 Merdivenköy
Tel: 0533-3663881 Ellerinde lamba yok

Yıldız Elektrik - Çekmeköy
Tel: 0216-4616318 Ellerinde lamba yok

Bana kalırsa Karaköyden ben 12 adetlik koliyi alayım. Kadıköy dende şu ampullerden alıp denemeyi düşünüyorum.

vay be yerinde daha pahalı demekki benim aldığım yer ya firma olduğu için ucuza almış veya elinde kalmış satıp kurtarmaya çalışıyor.

Yok Cem, Horoz elektrik 14 tl den satıyor. Bayide kar koyup haliyle 17,5 tl yapmış. Ancak senin bayi gerçekten uygunmuş. Muhtemelen ya çok uygundan aldı yada elindekini tüketiyor. Ama en azından kargo vermemek için İstanbul ikametliler için alternatif. Yada bende buradaki ana şubeden bir koli alabilirim. Bu taraftaki illere gönderebilirim.

Benim bu öğrendiğim soft ampul yasaklanma durumu hoşuma gitmedi. Olmadı bu Kadıköy deki yerden sağlam alım yapıp tutsam mı?

Geçen bauhausta lamba alırken, sormuştum. Orada reyonla ilgilenen kişi "yok öyle birşey, asparagas " demişti ama sen bilirsin Emre abi. Açıkçası 1 aydır bayrampaşa bauhausu da ara sıra yokluyorum, hiç durmadan eksilen lambanın yerini tamamlıyorlar.

ecolite gibi tasarruf modunda olmadığı için üretim durduruldu. satılmasını yasakladılar. belki eldeki stoklardan bulunup alınabilir. softone'lar piyasaya girdiğinde şeffafları silip süpürecek diyorlardı. şeffafları bulmak hala mümkün softone'ların esamesi okunmuyor artık. biz esas led ampuller piyasaya hakim olursa o zaman ayvayı yeriz.

Arkadaşlar sorun birazda Avrupa Birliği Enerji Yönetimi ile ilgili yayınlanan yönetmelikten kaynaklanıyor. Doğaya verdiği zarar ve yüksek enerji tüketimi nedeniyle soft olsun şeffaf olsun 2020 yılına kadar akkor ampüllerin üretiminde kısıtlamaya gidildi. Yalnız hangi ülkeler uygulamakla yükümlü veya uygulama şartları nedir tam olarak bilemiyorum. Yani özetle üretim ile ilgili bir kısıtlama var ancak yasak yok.

2. husu led ve düşük enerji tüketimli diğer tür ampüller var iken arz talep doğrultusunda bu lambaların üretimi düşmektedir. Üretilse bile satılmadığı için dükkanlar tedarik etmemektedirler.

Ancak yukarıda da bahsedildiği üzere şu an piyasada soft bulunmuyorken şeffafın softa nazaran daha çok bulunması ilginç.

Bu arada AB yönetmeliği şu an için kullanımı kısıtlıyor ancak üretimle ilgili de ciddi önlemler önümüzdeki yıllarda alınacakmış.

C.tesi ben de Karaköy'e gideceğim. Şu soft ampullerin yasaklanma olayı inandırıc gelmedi. Bir kısıtlama var ama yasak olsa bu sene üretilmiş bir ürünü almamız mümkün değil. Elektrikçiler 2013 ürünlerini getirtiyorlar. Ama eskisi gibi iri armut ampüllerden değil de sarıya maviye boyanmış gece lambası ampulleri olur ya onun beyaza boyanmışlarından olutor.

Ve eskiden 40 kuruş 70 kuruşa satılan soft ampuller şu an resmen 5 TL 10 TL düzeyinde. Biraz daha pahalanırsa JBL in gün ışığı ampulleriyle aynı fiyata gelecek.

Yasaklandı derken belki dediğin kısıtlamaları vs öyle benimsemiş olabilirler. Ben ana firmayı aradığımda artık yok diyor. Artık sebebi yasaktır kısıtlamadır bizim için dediğin anlamda fiyat anlamında da sorun olduğu gibi bulunabilirlik tamamen sorun olmaz umarım. Düşünsene ana dağıtıcıda olmayan ürünün peşinden koşuyoruz. Mandallı lambadanda Kadıköy dekileri alabilirim. Ama eğer isteyen 7-8 kişi çıkarsa koli ile Karaköy de dağıtıcıdan alabilirim.

ellerindeki stokları eritiyor olabilirler. avrupa birliğindekiler bu anlaşmayı onayladılarsa oralarda piyasadan çekip bizim gibi ülkelere gönderiyorlardır muhtemelen. AB'deki şirketleri koruma esası öncelikleri. mesela o aldığım italyan malı yeşil ampul önceden yoktu. şimdi piyasada. yapı marketlerde bulamasakta piyasada bulmamız mümkün. ama zamana kadar gider bilemem.

Cem abi bana alır mısın?
Her halde sipariş veren olmamış.
Adresimi nasıl vereyim.Parasına ben havale yapar ya da öderim.Lütfen bana da al.
Biliyosun ihtiyacım var.:D :t65y: :smile::518811:

hangilerinden kaç tane ampul istiyor musun yeşil veya ecolite.

Geri