Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

umut kabuk değiştiriyor

0084812254

SKF Delisi
Selam arkadaşlar..sonunda ilk meyvemi dün akşam aldım :D nasıl yani diyeceksiniz biliyorum.. tamam anlatıyorum... umut'u 2 yıl önce petshop tan aldım(tamam kızıcaksınız biliyorum ama ne yapayım o zamana kadar etrafımda kimse yoktu kaplumbağa besleyen) neyse .. umut aldığımda 5 cm di..hiç kabuk değişimini yaşamadı.. ta ki dün akşama kadar.. dün akşam fırçalamak için elime aldığımda baktım ki suda 3parça kabuk var elime almamla sırtından bir tane daha kabuk düşmesin mi avucuma öyle mutlu oldum ki anlatamam... :D
Gelelim mik e..onu da atanan bir öğretmen(sağolsun) bana hediye etti.. o daha da minicik diye ona daha da ilgi gösterdim..geldiğinde 4 cm di..dün akşam onu da ölçtüm..5cm e ulaşmak üzere.. çok mutluyum.. :D
Onlar benimle olalı hep eziyet etmişim onlara çok kızıyorum kendime..çünkü ölüm fanusundaydılar.. ama bu site sayesinde akvaryuma kavuştular..şimdi sıcacık suları ve kuru alanlarıyla biz çok mutluyuz.. iyiki varsınız... :sorcerer:

Ne mutlu sana :) Benimki daha kabuk değişimi yaşamadı.Darısı bizim başımıza :)

Kalkan kabuklara kesinlikle elle müdahale etmeyin veya kaldırmaya çalışmayın.
Umut iyi bir bakım sonrası eski kabuklarından kurtularak daha da büyüyor :)
Bu dönemde kalsiyum takviyesini ve güneşlendirmeyi ihmal etmeyin :)

teşekkür ederiz.. zaten vitaminini hiç eksik etmiyorum.. ama hava bu aralar pek bi küskün..samsuna sürekli yağmur yağıyor.. allahtan lambaları var :sorcerer:

Sizin adınıza sevindim. Umarım en kısa zamanda benim hayvanım da beni sürprizlerle karşılayacak :)

inşallah..biz çok mutluyuz çocuklarımla...:D darısı başınıza.. :sorcerer:

Geri