Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı ampul kaç wat olmalı?

bilgemurater

Yeni Üye
yetiskin ve yavru su kaplunbagası bakıyorum kaplunbaga için kaç wat ısıtıcı olmalı önerilerinizi bekliyorum akvaryum ıstıcı aldım beli bir zamandan sonra patladı camı kullanıslı olmadını gördüm ne önerirsiniz ampül olarak ısıtıcı wat olarak soguk mevsime girdik artık ısıtıcı gerekiyor

Yavru için 40 watt filamanlı eski tip armut ampul yada 42 watt halojen armut ampul yeterli.

Büyük için 52-53 W halojen armut ampul yada filamanlı 60W armut ampul alacaksınız.

Yavru için 40 watt filamanlı eski tip armut ampul yada 42 watt halojen armut ampul yeterli.

Büyük için 52-53 W halojen armut ampul yada filamanlı 60W armut ampul alacaksınız.
baska ne gibi birsey yapsam kaplumbaga ısıtmak için uzaktan lamba gibi olacak sekilde sıcaklık verecek sekilde akvaryum ısıtıcısı kullanıyorum kaplumbaga da

Moderatör tarafında düzenlendi:
Su ısıtıcısını suyun dışında mı kullanıyorsunuz?

Kaplumbağayı ısıtmak için cem beyin dediği ampullerden birini alacaksınız. ampülü de lambaya takacaksınız. lamba hakkında gerekli bilgi bu konuda var.

Geri