Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İnsanlardan kaplumbağaya hastalık bulaşır mı?

yosuntosun

Bordo Bereli
Öncelikle merhaba. Birkaç gündür hastayım burnum akıyor ve hapsırıyorum sanırım soguk algınlığı. Kaplumbağamın bakımını yapmak için onu elime almam gerekiyor sıklıkla temas ediyorum. Acaba bendeki hastalık kaplumbağama bulaşır mı?

Öncelikle merhaba. Birkaç gündür hastayım burnum akıyor ve hapsırıyorum sanırım soguk algınlığı. Kaplumbağamın bakımını yapmak için onu elime almam gerekiyor sıklıkla temas ediyorum. Acaba bendeki hastalık kaplumbağama bulaşır mı?
Kaplumbağaya dokunmadan ve dokunduktan sonra ellerinizi yıkarsanız sorun olacağını sanmıyorum

Farklı genetik yapılara sahibiz dolayısıyla bu etki edebilir de etmeyebilir de emin değilim ama hayvanın suratına hapşurmayıp ellerinizi sabunlayıp tutarsanız bir sorun olmaz.

Geri