Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uv lambam bozuldu

Hüsom48

Gümüş 3 Üye
Merhabalar bu sabah akvaryumu temızlerken uv lambasını dusurdum ve kırıldı sanırım cunku calısmıyor artık :( kuru alanda uv olmasa olmazmı nasıl olsa yaz gelıyor marmarıste havalar cok sıcak sankı mayıs havası gıbı,ben en cok bırdaha kuru alana cıkmıycaklarından korkuyorum sıcaklıktan dolayı yardım edermısınz

Cvp: Uv lambam bozuldu

Uvb lambanız 40-50 tl değerindemiydi çok üzüldüm sanırım siz uvb lambası almamışşınız çünkü kuru alan onunla ısınmaz kuru alanı ısıtmak için soft 25 40 w lamba alıp onu kuru alana doğrultulsanız ısı verir uvb lambalar kemikleri güçlendirmek için kullanılır doğal güneş ışığı verir ve en düşük 50 tl fiyatındadır elektirikçilerde bulunmaz büyük pet shoplarda bulunabilir kışı geçirmek için eczaneden Devit-3 damla vitaminini alırsanız haftada bir gün yemin üzerine 2 damla daplatıp emdirip öyle verin yazında bol bol güneşlendirin ama şuanda havalar rüzgarlı ve onları üşütür rüzgar olmadığı zamanlar çıkartın.

Üzücü bir durum olmuş.. Yazın zaten uv - b lambaya ihtiyaç yok. Yazı güneşlenerek geçirsinler. Yazdan sonra çaresine bakarsınız artık. Ancak bu aralar güneşlendirmeyi düşünüyorsanız, serin olmayan ve rüzgarsız havalarda yapın. Hasta olur yoksa.

sanırım arkadaşın dediği uvb değil ısıtmak için kullandığı lamba yanılıyorda olabilirim çünkü uvb ısı için kullanılmaz.

Aynı zamanda ısı veren uv - b lambalarda var ama çok pahalı. Normal bildiğimiz düşük wattlı uv - b lambalar ısı vermez.

sanırım zarten arkadaşınki uvb lambası değil uvb en düşük 50 tl ye satılan bir lamba eğer alırsam onu kırmaya gönlüm yetmez :)

Tesekkur ederım herbırınızın yorumlarını dıkkate alıcagım devit-3 nedır kac paradır bılgı verırmısınız bırde lambam dıgerlerınden farklydı sanırım 3 tane ışık veren yerı vardı :)

Uvb değil sizinki ozaman resim ekleme şansınız varmı devit 3 5 tl dir eczanede satılıyor.

Sizin lambanız dekor amaçlı bir lamba muhtemelen.

Kuru alanı ısıtmak için ortalama 40 w soft bir ampül kullanılmalıdır.
images

Uv - b lambalar ise bu şekilde olur, bunu da enerji tasarruflu ampullerle karıştırmayın. Sadece tipleri benzer.
images

Geri