Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uvb lamba

Sprite

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar ben atakan petshoptan birşeyler alacağım da kapıda ödemeli ama hangi uvb lambasını almam gerektiğine karar veremedim ordan fazla pahalı olmayacak şekilde bana bir tane bulabilirmisiniz http://www.atakanpetshop.com/surungen/Kategori/f3b552cb4cAWlvx.aspx?Islem=Kategori&2&Sayfa=3

Cvp: Uvb lamba

Bu ürünler olması gerekiyor. Fakat mobilden ürün özelliklerini tam göremedim kesin bilgi beklemenizi tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Exo terra 5.0 yada UVB100 olarak geçen ampul uygun olan.
25w veya 13w seçenekleri var. Bu uzaklığı belirler. 13w olan 22 cm, 25w olanı 28 cm mesafeden konumlandırmak uygun.
Site güncellemeleri daha yapılmadığı için göremiyoruz.

Telefon ile görüşüp kaç tane kaldığı öğrenilebilir. Cuma günü sanırım 25w olandan 2 adet kalmıştı.

100 watt a UVb lamba bulunmaz UVa ısıtma lambası sipariş verdiniz büyük ihtimal onada uygun lambanız yoktur çünkü mandalli lambalar maksimum 40-60 watt kaldırır.

siparişi sabah arayıp iptal et. neslihanın son gösterdiği linkteki ampulü al. emin temin ediyordu (bumble bee) ondan bilgi alırsın.

Merhaba exo terra ile ilgili bir şey danışmak istiyordum. Exo terra 5.0, 13w aldım. kendi sitesinde 30 cm uzağa koyun diyor ama hayvanın kabuğunun bittiği yerden itibaren mi 30 cm olarak ölçmeliyim

13 watt için sırt üstünden 18-19 cm mesafe olacak. Çok çıktığı öğle saatlerinde 1-2 saat kadar yanacak. Uzun süreli yakmıyoruz. Günlük 20 dakika ışıma alması yeterli. Durma süresini belirlerseniz 1 saat yanması da yeterli. Ne kadar az yanarsa ömrü o kadar uzun olur.

7 cm'den küçük hayvanların kabuğu ince olduğu için birkaç cm mesafe artırılabilir.

25-26 wattlık ampullerde mesafe 28-29 cm'dir.

Geri