Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beyaz idrar

Bhas

Yeni Üye
Merhaba, kara kaplumbağamın idrarı bu şekilde kuruyunca kireci andırıyor 1-2 aydır ara ara normal, ara ara bu şekilde indar yapıyor ve sanırım yaparken zorlanıyor. Dışkısında bi problem yok. Sebebi ne olabilir ve nasıl bir tedavi uygulamayız. Kalsiyum fazlalığı olduğunu düşünüp 1-2 haftadır marul vermedim ama işe yaramadı

Ekli dosyalar

• IMG_0331.jpeg
    IMG_0331.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 21
Kaplumbağalar uzun süre susuz kalınca boşaltım sistemindeki sıvıyı çeker. Böyle olunca sıvı kaybıyla idrardaki maddeler ortaya çıkar. Aynı şekilde dışkıdaki sıvıyı çekince de dışkı sertleşir.

Hayvana su verin içsin. Normalde bitkilerden suyu alırlar ama yazın sıcak havalarda su içmeleri lazım.

Marul kıvırcık verin hatta yıkadıktan sonra silkelemeden ıslak vaziyette iken verin.

Suyu hep önünde lakin çok nadir içiyor, birazdaha beyaz idrar yapmaya devam ederse veterinere götürmeyi düşünüyorum. Eskişehir’de koplumbağaya bakan veteriner var mıdır bilen var mı acaba?

Kayıtlarımızda yok. Götürmeden evvel sorun. Bu sıcakta yolda hayvan sersebil olmasın. Egzotik hayvanlar konusunda uzman olmalı.

Veterinerlik fakültesi varsa oraya götürün.

Geri