Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uygun akvaryum

Tasarim olarak uygun gibi gorunuyor.
Onemli olan ölçuleridir.
2kaplumbaga icin bu akvaryumun 120*50*60h olculerinde olmasi gerekir. Cam kalinligida 9-10mm gerekir sanirim.

Cvp: Uygun akvaryum

Yeri değil ama acilen öğrenmem gerek. Aktif karbonun suya biriktirdiğini nasıl anlarız?

Neslihan abla da belirtmiş tasarım bu tarz ya da kuru alan akvaryum üstünde olucak şekilde olabilir. Tabi tasarımdan önce akvaryum boyutları önemlidir. 1 kaplumbağa için minimum 100 litre olucak şekilde. 2 kaplumbağa içinde 200 litre olucak şekilde. Fakat akvaryum içine ekipmanlar gireceği için +250 litre olması yetecektir

Aktif karbonun biriktirdiklerini suya geri saldığını nasıl anlarız?

Tam yeri olan bir şeyi de sorayım. Bende 3 adet kaplumbağa var. Bunlar ne kadar büyür? (Kırmızı Yanaklı)
Bir daha akvaryum yaptırmamak için yaptırılacak akvaryumun ve akvaryum üstü kuru alanın boyutları nasıl olmalı?

Lütfen konu dışındaki konularınızı yeni konudan belirtiniz.
Yukarıda yazdığım gibi kaplumbağa başına 100 dersek 300 litre + ekipman hacmi = 350 400 litre arası bir akvaryum yaptırmanız ömürlük olacaktır. Anasayfada üstte hesaplamalar kısmı var ona tıklayıp akvaryum a tıklayınız oradan en boy yukseklıklerı cm cınsınden yazıp 350 400 lıtre e karsılık olan akvaryum olculerınde yaptırablırsnız. Ve cam kalınlıgınıda sıze orada belırtecektır.

Yeri olmadığını söyledim zaten. ancak acil.
Akvaryumun suyu sarımtırak bir renk aldı. Acaba aktif karbonun işi bitti mi?
Acil olmasa yazmazdım. Online olanlara hemen sorayım dedim.
Özür dilerim.

Yeni konu açarak daha çok ilgiyi ve net bilgiyi daha verimli alırsınız. O konuyla ilgili bilgim yok. özür dilenecek durum yok sadece belirtmek için dedim.

Bunun yanında dişiler erkeklere göre daha çok uzayabiliyorlar tam hatırlayamamakla birlikte sanırım 45 cm fılan oluyor. Bunun için dişi olmasına bağlı olarak en kısmı en az 50 cm olacak sekılde örneğin x * 50 * y cm cınsınden olmalı.

Geri