Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uygun Isıtıcı Seçimi

Cvp: Uygun Isıtıcı Seçimi

tubidik' Alıntı:
Isıtıcılar çoğunlukla tamamen suya batırılabilir ancak bazılarının ayar kısmı dışarıda kalması gerekiyor kutusunda yazar ya da alırken de sorarsınız. Tamamen suya batırılabilen ısıtıcıyı yan da kullanabilirsiniz. Galiba sizin akvaryum 7 litre civarı su alıyor yanlış çarpmadıysam. Tabii tamamen doldurulursa. 10, 25, 50wattlık da ısıtıcılar var ama önemli olan ayarlanabilmesi.
100 wattlık bi ısıtıcı aldım. tamamen suya batırılabiliyor ısıtıcı ve 28 dereceye ayarladım. evet akvaryum 7 lt kadar. yalnız ısıtıcı suya tamamen girdi fakat akvaryum derin değil yani ısıtıcı çok dipte değil. bi zararı olabilir mi?

Isıtıcı çalışır halde veya sıcakken su dışına çıkarsa patlar. Kapluşlarınız küçük olduğu için o kadar hareket ettiremezler ama su sürekli buharlaştığı için ısıtıcı açıkta kalabilir. Isıtıcıyı yatay şekilde akvaryumun zeminine kadar indirirseniz bir problem çıkmaz zannediyorum.

Plastik kapta ısıtıcı kullanıyorum, bi sıkıntı doğurur mu?

Öncelikle yardımların için sağol bu bilgiye ihtiyacım vardı doğrusu :)
Benim akvaryum olarak kullandığım kap toplam 30litre ama kapluşum daha minik olduğundan sadece yarısını dolduruyorum :) Pek alışkın değiliz büyük kaba daha yeni taşınıyoruz bu yüzden gerekli şeyleri alıyorum :)
Neyse soruma geleyim, evin sıcaklığı hiç belli olmuyor yani kesin bir sıcaklık yok akvaryumun 20 litresini doldursam ve 100W lik bir ısıtıcı alsam beni karşılar mı ?

mailto:/urun/rs-electrical-akvaryum-isiticisi-100-watt.aspx?gclid=CK2Kn5rn-
7MCFUFb3godyhwABA

Buna benzer bişey mesela fiyatı uygun olduğu için gereğinden büyük Wlik alırım sakıncası olur mu yani benim akvaryumum için uygun olur mu ?

Merhabalar, su an elimde bir akvaryum var Ve içinde 40 litre su var.100 Watt bir ısıtıcı yeterli midir?kaç watt olması gerekir

Geri