Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcıyı kırmışlar

hatoturtle

Yeni Üye
Merhabalar,

Geçen gün evde şalter atmış, sigortayı kaldırdılar ve bir anda akvaryumdan bir adet kıvılcım çıtladığını gördüm. Hemen koşup ısıtıcının fişini çektim. Isıtıcıya bir baktım çatlamış ve içine su kaçmış. Hemen çıkardım tabii kullanılamaz hale gelmişti. Fişini çekmeden şalteri kaldırdıkları için çatlattığını iddia ettim fakat evdekiler ise o zaten çatlamış ve elektriğin gitmesine sebep olmuş dediler. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu? Eğer kaplumbağalar kırıyorsa buna nasıl bir çözüm bulmalıyız?

Yeni ısıtıcı almak için pet shopa gittiğimde oradaki kişi de kaplumbağaların kırdığını söyledi fakat ben ilk kez karşılaştım. Bu arada ısıtıcı Tetra Ht 200 modeldi. Yenisini aldım akvaryuma taktım fakat etrafına bir koruyucu yapmalı mıyım bilemedim. Fikriniz nedir? Teşekkürler şimdiden.

Sigorta ısıtıcı kaynaklı atmış. Sonrada atma olmadığına göre sebep bu.

Hayvanlar büyükse kalitesiz ısıtıcıların ve hazır akvaryumların camlarına kabuğunu vurup kırabilir, çatlatabilir. Onun için ömürlük akvaryumu kalın camlı yaptırırız.

Isıtıcıda bu hayvanlara uygun en iyisi plastik koruması da olduğu için jbl protemp, yada çelik ısıtıcı alacaksınız. Roxin, rubio gibi.

Tetrada kaliteli ısıtıcılardan, ilk defa tetranın kırıldığını duydum. Hayvan rampadan indiğinde ısıtıcı karşısındaysa o şiddetle vurup kırmıştır. Ya da su içinde korkup paniklediyse o hızla vurup kırmıştır.

Üstüne kaplama atılırsa iyi olur ama ne yapılır aklıma gelmiyor.

Geri